PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowe przypadki ASF na wschodzie kraju

Nowe przypadki ASF na wschodzie kraju W tym tygodniu potwierdzono 6 przypadków ASF w populacji dzików Fot. Pixabay.com

Doniesienia na temat nowych ognisk ASF, to nie jedyne złe informacje, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie ze strony służb weterynaryjnych. Właśnie poinformowano o kolejnych przypadkach choroby u dzików.Tym razem potwierdzono wystąpienie sześciu przypadków ASF na terenie trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Dotyczą one łącznie dziesięciu dzików.

Pierwszy z omawianych przypadków choroby dotyczy padłego dzika znalezionego na terenie miejscowości Nosów Kolonia (gm. Leśna Podlaska, pow. bialski, woj. lubelskie) położonej w odległości 12 km od granicy z Białorusią. Na terenie tego samego powiatu potwierdzono także drugi przypadek choroby. Wirusa ASF wykryto w tkankach pobranych od dzika odstrzelonego na terenie miejscowości Roskosz (gm. Biała Podlaska) w odległości ok. 17 km od granicy.

Jeden przypadek choroby potwierdzono na terenie województwa mazowieckiego. W miejscowości Nowe Litewniki (gm. Sarnaki, pow. łosicki) położonej w odległości ok. 15 km od granicy ASF wykryto w materiale pobranym od pięciu padłych dzików.

Pozostałe trzy przypadki dotyczą dzików padłych, lub odstrzelonych z terenów województwa podlaskiego. Padłe dziki znaleziono w okolicy miejscowości Osłowo (gm. Mielnik, pow. siemiatycki) położonej 16 km od granicy, oraz w miejscowości Kajanka (gm. Siemiatycze, pow. siemiatycki) położonej w odległości 22 km od granicy. Chorobę potwierdzono także u dzika zastrzelonego w okolicy miejscowości Werpol (gm. Nurzec – Stacja, pow . siemiatycki) w odległości ok. 8 km od granicy.

Do tej pory w kraju potwierdzono już 338 przypadków ASF w populacji dzików, z czego aż 170 w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • wschód 2017-06-09 20:30:17
    dziki przez bug ,są przeganiane na naszą stronę idą całymi stadami po płytkich brodach ,po 10-15 sztuk ,,część przepływa ,kupa ludzi to widzi i zgłasza ,ale nikt nic z tym nie robi ,to nie ma dziwu że w końcu musiało gdzieś wybuchnąć ,,
  • Rolnik 2017-06-09 13:11:38
    Jestem pewny że bialscy hodowcy przemówią donośną akcją
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!