PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

O pomoc finansową wnioskować jako rolnik czy grupa?

O pomoc finansową wnioskować jako rolnik czy grupa? Producenci świń od wczoraj mogą składać wnioski o pomoc finansową. fot. ak

Producenci świń od wczoraj mogą składać wnioski o pomoc finansową. Niektórzy mają wątpliwości czy w przypadku sprzedaży zwierząt przez grupę producentów trzody chlewnej, mogą nadal indywidualnie ubiegać się o takie wsparcie.



Do 18 marca br. można starać się o pomoc finansową w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2016 r. ws. ustanowienia tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych.

Jak wyjaśnia biuro prasowe MRiRW - W przypadku, gdy zwierzęta sprzedawane były przez rolników za pośrednictwem grupy producenckiej, należy wskazać, że zgodnie z przepisami § 8 ww. rozporządzenia Rady Ministrów, wsparcie finansowe udzielane jest na wniosek producenta. W związku z tym, również w przypadku gdy producent świń będący członkiem grupy producenckiej, który zgodnie z przepisami ustawy dnia 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach oraz o zmianie innych ustaw (Dz. U. Nr 88, poz. 983, z późn. zm.) sprzedaje świnie z posiadanej siedziby stada zwierząt do tej grupy, ubiegając się o przedmiotową pomoc finansową powinien złożyć wniosek indywidualnie jako producent świń.

Od 18 lutego do 18 marca br. w OT ARR trwa nabór wniosków o nadzwyczajną, tymczasową pomoc w sektorach hodowlanych. Przypominamy, że w przypadku producentów świń wsparcie finansowe jest udzielane, jeżeli:

- według danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt,
- w dniu 30 września 2015 r. posiadał nie więcej niż 2000 świń,
- w okresie od dnia 1 października 2015 r. do dnia 7 stycznia 2016 r. co najmniej 5 świń sprzedanych przez tego producenta zostało poddanych ubojowi w rzeźni;
- w okresie od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2015 r. sprzedał z przeznaczeniem do uboju (w omawianym przypadku będzie to sprzedaż za pośrednictwem grupy producenckiej) co najmniej 5 i nie więcej niż 2000 świń objętych kodem CN 0103 92 19 lub loch objętych kodem CN 0103 92 11.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • @loid 2016-02-22 11:13:14
    sory ale kupowac tylko tucznika a miec lochy chodzic przy nich to jest roznica i jeszcze np. szukac kontrahenta na prosiaki.
    z reszta importowany warchlak tez dostaje ...nie powinno tak byc bo akurat ten naplywowy psuje nam rynek. I teraz warchlak dostanie a prosiak nie, wiec jurz nie narzekaj ze dyskryminacja
  • loid 2016-02-22 10:48:13
    Naprawde dyskryminacja w tym programie tych którzy kupują i chowają tucznika dostają tylko 35 zł do sztuki
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.31.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!