PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ogranicz nagrzewanie się dachu o nawet 70 procent

Ogranicz nagrzewanie się dachu o nawet 70 procent Powłoka COOL - R pozwala ograniczyć nagrzewanie się dachu o blisko 70 proc. Fot. Selena

Powłoka COOL – R znajdująca się w ofercie firmy Selena pozwala skutecznie ograniczyć ilość ciepła wnikającą do wnętrza obiektów inwentarskich przez powierzchnię dachu.Termoizolacja w budynkach inwentarskich ma za zadanie nie tylko ograniczać straty ciepła z wnętrza budynku w okresie zimowym. Działa również w drugą stronę: w miesiącach, w których na zewnątrz panują wysokie temperatury, brak wystarczającej izolacji cieplnej może przyczynić się do wystąpienia w obiekcie stresu cieplnego, a co za tym idzie pogorszenia parametrów chowu. Szczególnie istotna jest izolacja termiczna dachu. To bowiem przez ten element konstrukcji budynku, do jego wnętrza przedostają się duże ilości niepożądanego ciepła. Niestety, klasyczne systemy izolacji cieplnej dachu są zazwyczaj nieefektywne, przez co dochodzić może do wystąpienia stresu cieplnego.

Ciekawym rozwiązaniem, mogącym znaleźć zastosowanie w obiektach przeznaczonych do produkcji zwierzęcej, jest powłoka COOL – R znajdująca się w ofercie firmy – Selena czołowego producenta i dystrybutora produktów chemii budowlanej. COOL – R to wysokorefleksyjna, a przy tym hydroizolacyjna powłoka, która w skuteczny sposób pozwala ograniczyć nagrzewanie się dachu o blisko 70 proc. Dzięki temu temperatura w obiekcie może zostać obniżona o nawet 10ºC, co zazwyczaj pozwala wyeliminować ryzyko przegrzania zwierząt. Jednocześnie powłoka jest całkowicie wodoodporna, gwarantując szczelność dachu, a przy tym chroni elementy jego poszycia przed korozją i starzeniem. Producent ocenia trwałość powłoki na ponad 10 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!