Ograbek zapewnia, że PKM Duda przywiązuje dużą wagę do warunków płatności. - Wiemy, że sprawne funkcjonowanie gospodarstw hodowlanych w dużej mierze uzależnione jest od tego, czy rolnik otrzyma środki ze sprzedaży surowca w bliskim terminie. Gwarantujemy naszym dostawcom płatność w ciągu 14 dni - mówi.

Dodaje, że to szczególnie ważne w czasach, gdy przypadki bankructw podmiotów skupujących żywiec wieprzowy zdarzają się stosunkowo często. - Dzięki posiadaniu własnego specjalistycznego taboru samochodowego, wyróżnia nas dobra organizacja procesu obsługi odbioru surowca. To również jest doceniane - podkreśla dyrektor ds. ekonomicznych i surowcowych PKM Duda.

Zainteresowanym dostawcom spółka dostarcza wysokiej jakości warchlaki z własnej produkcji, jak i z importu. - Obecnie przygotowujemy ofertę skierowaną do dużych producentów żywca, którzy jednorazowo są w stanie dostarczyć 600 sztuk tucznika - zapowiada Grzegorz Ograbek. - Najważniejszą częścią oferty będą gwarantowane minimalne ceny. Z wstępnych analiz wynika, że takie rozwiązanie budzi zainteresowanie producentów - zaznacza.

Podobał się artykuł? Podziel się!