PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Podwyżki przed nami

Podwyżki przed nami

W tym tygodniu w skupach wieprzowiny tusze klasy E kosztują od 5,9 do 6,8 zł/kg netto i prawdopodobnie to dopiero początek podwyżek.Podwyżki cenników w tym tygodniu były wyraźne. Rekordziści  nie oszczędzali i po ostatnim weekendzie dodali do kg tuszy w EUROP aż 60 gr. Z kolei cena za tuczniki sprzedawane na wagę żywą wynosi od 4,8 do 5,1 zł/kg netto.

Żaden z kierowników skupu, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, nie wyklucza kolejnych podwyżek w następnym tygodniu.

Początek lepszych cen wieprzowiny potwierdzają analitycy Banku BGŻ. Według nich, taki stan rzeczy jest w dużej mierze spowodowany niskim stanem  pogłowia świń i kursem walut.

 - Na przestrzeni ostatniego roku najbardziej obniżyło się pogłowie warchlaków (o 18 proc.) i prosiąt (o 17 proc.), co będzie miało wpływ na rynek tuczników rzeźnych w okresie maj-sierpień.  Oceniamy, że jeśli złoty będzie w tym okresie słaby i kurs utrzyma się powyżej 4,3, jest duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych dwóch-trzech miesiącach ceny trzody chlewnej ustanowią nowe rekordy. W ostatnich tygodniach ceny lekko spadały, ale uważamy, że już w najbliższym czasie ta tendencja się odwróci – czytamy w raporcie analityków Banku BGŻ.

Poniżej tabela z aktualnymi cenami wieprzowiny. Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!