PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Precyzyjne dogrzewanie prosiąt

Precyzyjne dogrzewanie prosiąt

Autor: farmer.pl/Iwona Dyba

Dodano: 09-01-2013 14:34

Tagi:

Zupełnie nowy typ urządzenia grzewczego przeznaczony dla prosiąt, które może być sterowane przez telefon lub e-mail .Urządzenie jest montowane w kojcu nad legowiskiem wyznaczonym dla prosiąt. Ma wbudowane czujniki, które rejestrują zmianę temperatury otoczenia w danym miejscu. Jeżeli temperatura spada, to wówczas nagrzewnica włącza się.

Dzięki specjalnej aplikacji, urządzenie może być sterowane  podczas, gdy przebywamy w domu. Nagrzewnica wysyła raporty w postaci e-maila lub smsa o informacjach na temat dostosowania temperatury w poszczególnych kojcach, a także to czy temperatura jest dostosowana prawidłowo do  aktualnych potrzeb prosiąt ich wieku i masy ciała.

Jeżeli jest taka potrzeba nagrzewnice można również zamontować w kojcach,  w których przebywają np. prosięta po odsadzeniu.

Duńscy producenci firma Animal Care ApS twierdzą, że prawidłowe dopasowanie temperatury do potrzeb prosiąt może znacznie zmniejszyć przygniecenia prosiąt w okresie ich odchowu przy matkach.  

Nagrzewnica eHeat składa się z glass-ceramicznej grzałki, źródła swiatła LED, dwóch czujników temperatury oraz nadajnika do odbierania wiadomości i wysyłania raportów.

Producent twierdzi, że nagrzewnice eHeat zużywają nawet o 60 proc. mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych lamp montowanych w kojcach porodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!