Afrykański pomór świń (ASF) jest obecnie jednym z głównych problemów krajowej produkcji żywca wieprzowego. Szczególnie niepokoi tempo, w jakim choroba opanowuje kolejne regiony. O ile przez pierwsze dwa lata obecności wirusa w kraju, przypadki i ogniska choroby występowały jedynie na terenie kilku gmin, o tyle w przeciągu ostatniego półtora roku pomór rozpanoszył się na znaczną część wschodniej Polski. Oczywistym jest zatem, że tematu tego nie może zabraknąć podczas tegorocznej edycji konferencji „Nowoczesne Wyzwania w Rolnictwie” która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek na PGE Narodowym w Warszawie.

Wykład na ten temat poprowadzi niekwestionowany autorytet w dziedzinie zwalczania chorób świń, prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. W czasie swojej prelekcji omówi on aktualną sytuację związaną z szerzeniem się pomoru w populacji dzików i świń, a także przedstawi drogi, jakimi wirus przedostał się do gospodarstw, w których stwierdzono dotychczasowe ogniska ASF.

Podczas swojego wystąpienia profesor Pejsak pokusi się także o przedstawienie prognozy rozwoju epizootii ASF w kraju, a także omówi działania niezbędne do opanowania problemu pomoru w naszym kraju.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 20 listopada na PGE Narodowym w Warszawie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja TUTAJ

Szczegóły na stronie KONFERENCJI

Podobał się artykuł? Podziel się!