Strategia odbudowy i rozwoju produkcji trzody chlewnej w Polsce do roku 2030 – to program, którego inicjatorem jest Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS.  Program miał charakter otwarty, każdy mógł przesłać swoje uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania rynku trzody chlewnej na adres mailowy POLSUS.

Projekt jest odpowiedzią na trudną sytuację producentów trzody chlewnej i stale pogłębiający się spadek pogłowia świń w kraju.

Termin nadsyłania wszelkich sugestii dotyczących czynników, które powodują spadek pogłowia trzody chlewnej, ograniczają produkcję świń lub też zaburzających funkcjonowanie rynku trzody – minął 30 maja 2012 r.

Z tego co udało nam się na razie ustalić, dopiero w sierpniu możemy liczyć na przedstawienie konkretnych wniosków. – Zebraliśmy wszystkie nadesłane sugestie, musimy jeszcze przedyskutować temat z ekspertami i myślę, że w sierpniu przedstawimy już dokładne wytyczne programu – mówi dr Tadeusz Blicharski, dyrektor POLSUS.

Na potrzeby realizacji tego projektu zostało powołane konsorcjum, w skład którego  wchodzą: POLSUS (lider projektu) oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego i Związek  Polskie Mięso.

Projekt jest  finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego i ma na celu  opracowanie wytycznych dla rozwoju branży trzody chlewnej na najbliższe lata. Podobał się artykuł? Podziel się!