W kojcach znajduje się plastikowa wanna, w której zbierana jest gnojowica, a w wannie nakładane są odpowiednie systemy podłogowe.

Wyposażenie kojca jest zamontowane do podłogi w postaci wolno stojącej. Wanny kojców są z kolei postawione swobodnie na dającym się transportować metalowym spodzie.

Personel chlewni może w dowolnym czasie transportować poszczególne kojce do różnych obszarów chlewni. Porody odbywają się zarówno we właściwych boksach chlewni, jak i w specjalnie wyposażonym kojcu porodowym.

Czynności związane z leczeniem i pielęgnacją zwierząt mogą być również przeprowadzane w specjalnie zoptymalizowanym do tego celu obszarze jaki stanowi przenośny kojec. W tych obszarach istnieje nieograniczony dostęp do każdego kojca z trzech stron, dzięki czemu nie ma konieczności wchodzenia do samego kojca.

Gnojowica w wannach jest bezpośrednio odprowadzana przewodami rurowymi do magazynu zewnętrznego. Także obszar czyszczenia kojców znajduje się poza boksem i umożliwia stuprocentowe wyczyszczenie oraz dezynfekcję całego kojca.

Propozycja produktowa firmy Schippers zostanie wyróżniona w tym roku Złotym Maedalem na targach EuroTier w Hanowerze.

Podobał się artykuł? Podziel się!