PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Przenośny rejestrator rui u loch

Przenośny rejestrator rui u loch

Autor: farmer.pl/id

Dodano: 10-01-2013 08:58

Tagi:

Agrisys opracował przenośny rejestrator rui - Reg Flex. Urządzenie pozwoli wyłapać z grupy loch te samice, które wykazują oznaki rui w prawidłowym terminie oraz te, które powtarzają ruję i mogą być powodem zwiększenia kosztów w sekcji rozrodu.Urządzenie pozwala precyzyjniej identyfikować lochy, które mogą przynosić straty i jednocześnie poprawiać skuteczność inseminacji w stadzie.

Zasada działania polega na tym, że urządzenie uwalnia zapach knura. Lochy, które będą wykazywały zainteresowanie przez określony czas miejscem, w którym zapach jest uwalniany zostaną zarejestrowane.

Reg Flex składa się z czytnika, który identyfikuje lochę dzięki kolczykowi elektronicznemu, następnie jej numer jest wysyłany do systemu.

Dane trafiają do programu komputerowego, który pozwala nam ocenić czy dana locha powinna ewentualnie zostać wybrakowana, np. z powodu zbyt częstego powtarzaniu rui, umożliwia również wyłapanie loch, które potencjalnie może być trudno zapłodnić, czyli gdy po odsadzeniu mamy do czynienia z wcześnie lub późno występującymi rujami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!