PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rosja częściowo znosi swoje zakazy dot. importu świń i wieprzowiny

Po prawie półtorarocznej przerwie w ograniczenia importu świń i produktów pochodzenia wieprzowego z Łotwy, Rosja częściowo znosi ten zakaz.Nadal Łotysze nie będą mogli eksportować do Rosji prosiąt i świń z przeznaczeniem na tucz. Zniesienie zakazu dla Łotwy zostało ogłoszone razem z informacją o zniesieniu zakazu importu żywych zwierząt z UE, który był efektem wystąpienia wirusa ze Schmallenberga.

Zakaz obowiązywał od 20 marca 2012 roku dotyczył wwozu na terytorium Federacji Rosyjskiej żywego bydła oraz świń z całej Unii Europejskiej. Przyczyną była epidemia zwierząt w Europie Zachodniej wywołanej przez wirusa Schmallenberg. W Europie pierwsze przypadki tej choroby zaczęły pojawiać się latem 2011 r.

Nieco później bo w listopadzie 2012 r. Rosja wydała dodatkowy zakaz dla Łotwy. Powodem było wystąpienie ognisk klasycznego pomoru świń na terenie tego kraju.

Wówczas był to silny cios dla łotewskiego sektora zajmującego się produkcją trzody chlewnej jak i wieprzowiny. Jeszcze w 2011 r. Rosja była odbiorcą około 77 proc. z całości wyprodukowanej wieprzowiny na Łotwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!