PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Rosjanom nie przeszkadza import mięsa z ASF

Rosjanom nie przeszkadza import mięsa z ASF

Jewgienij Nepoklonov, zastępca szefa Rosselkhoznadzor i Głównego Lekarza Weterynarii Rosji poinformował, że w przetestowanych produktach z białoruskich zakładów mięsnych znaleziono materiał genetyczny wirusa ASF.Rosyjskie służby poinformowały Wasilija Pivovara, białoruskiego Głównego Lekarza Weterynarii o złamaniu zasad bezpieczeństwa zdrowotnego produktów pochodzenia zwierzęcego.

Produkty mięsne z wirusem ASF pochodzą z zakładu w miejscowości Bobrujsk w obwodzie mohylewskim.

Oczywiście takie wyniki badań są poważnym naruszeniem weterynaryjnych i sanitarnych wymogów obowiązującymi pomiędzy krajami.

Rosjanie apelują do Białorusinów, aby zbadali przyczynę skażenia produktów wirusem ASF. Na apelach i wymianie informacji się kończy. Na razie Rosjanie nie zrezygnowali z importu mięsa i przetworów mięsnych z Białorusi. Tym bardziej, że to już kolejny przypadek, gdy rosyjskie służby weterynaryjne potwierdzają obecność ASF w białoruskim mięsie.

Wcześniej takie zdarzenia miały miejsce w zakładach mięsnych w Mińsku i Orszańsku. Jednak tak poważne zagrożenie łatwym szerzeniem się wirusa nie zniechęciło Rosjan do przywozu białoruskiej wieprzowiny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • rybka 2014-11-01 05:27:18
  Widocznie wola sie truc "przyjzanym" mięsem,Łukaszenka i tak nic sobie nie robi z Kremla,tyle tylko ze nie drazni niedzwiedzia,a niedzwiedz uwaza go za wariata [Klaudiusz] i wolno mu wysylac podejrzane mieso.
 • jarki 2014-10-30 19:58:28
  był taki mądry inaczej co gadał "rząd się sam wyżywi"
  to przecież ludzie z tej samej gliny
 • wojo 2014-10-30 19:48:41
  jawne przyznanie się rosji że embargo na polską wieprzowinę z względu na ASF jest wyssane z palca i jest tylko polityczną decyzją. W związku z tym rosja powinna zapłacić kary finansowe proporcjonalne do strat jakie polska z tego tytułu poniosła + oczywiście dodatkowo odsetki karne i zadośćuczynienie za złamanie zasad WTO. Pamiętajmy że starty ponieśli nie tylko rolnicy...
 • maxio 2014-10-30 19:03:02
  widzą co się dzieje brak żarcia robi swoje, zjedzą wszystko, nawet ASF, no niestety ale tyle narodu trzeba czymś wyżywić ,ropą ,gazem i kawiorem nie da rady ,boczek musi być ...
 • rol-nick 2014-10-30 16:45:49
  polityka Panie...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!