Program polega na partnerskiej współpracy pomiędzy firmą Gobarto i rolnikiem w zakresie tuczu trzody chlewnej. Kooperacja będzie odbywać się przy wsparciu techniczno-merytorycznym firmy Gobarto. Głównym założenie projektu jest wybudowanie na gruncie rolnika przy współpracy Gobarto, budynku inwentarskiego do 2000 szt. trzody chlewnej. Umowa pomiędzy firmą i rolnikiem obejmie 15 lat i zagwarantuje wysokie wynagrodzenie, do 10 tys. zł miesięcznie oraz kwotę niezbędną do spłaty kredytu i bieżące funkcjonowanie tuczarni. Hodowca, który zdecyduje się na współpracę nie ponosi ryzyka w związku z sytuacją cenową na rynku trzody. Firma Gobarto zagwarantuje również opiekę weterynaryjną oraz wsparcie zootechniczne w czasie całego cyklu produkcyjnego.

Program skierowany jest zarówno do doświadczonych rolników, jak i do rolników którzy nie zajmowali się dotychczas tą tematyką. W ramach Gobarto 500 firma uruchomi Akademię Rolnika, w ramach której hodowcy mogą uzyskać wiedze zarówno teoretyczną jak i praktyczną dotyczącą nowoczesnej produkcji trzody chlewnej.

Do obowiązków Gobarto będą również należały m.in. dostawy paszy. Prawidłowe żywienie zwierząt w Programie zapewni firma Cedrob Pasze. 

Podobał się artykuł? Podziel się!