5 kwietnia w miejscowości Bronisławów położonej nieopodal Zalewu Sulejowskiego (pow. piotrkowski) odbyło się pierwsze z serii szkoleń w ramach „Akademii A’Locha”, której organizatorem jest firma De Heus.

- W zamierzeniu, cały program szkoleń obejmuje 6 spotkań, które będą się odbywały średnio raz na pół roku. Na każdym spotkaniu poruszone zostaną zagadnienia związane z nowoczesnym chowem loch i produkcją prosiąt. Tematyką niedawnego spotkania była ekonomika produkcji prosiąt oraz zagadnienia związane z dokumentacją chowu. W przyszłości omówimy szeroko również tematy związane między innymi z żywieniem loch, dobrostanem czy organizacją rozrodu – mówi Marcin Forkajm, kierownik produktu ds. trzody chlewnej w firmie De Heus.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu rolników z całej Polski. Były to zarówno osoby już teraz zajmujący się produkcją prosiąt, jak i rolnicy, zajmujący się tuczem trzody, a mający w planach prowadzenie rozrodu. Podstawowym celem „Akademii A’Locha” jest wsparcie polskich hodowców loch w poprawie wskaźników ekonomicznych oraz dobrostanu zwierząt.

- Sukces stada podstawowego, to kombinacja wielu elementów, od żywienia, poprzez profilaktykę aż po organizację produkcji. Wybór poruszanych podczas szkoleń tematów dopasowujemy do potrzeb uczestników. Wszystko po to by wspólnie zadbać o rozwój rynku trzody chlewnej w naszym kraju – tłumaczy Marcin Forkajm.

Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia A’Locha” odbędzie się jesienią, prawdopodobnie pod koniec października lub na początku listopada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!