W trakcie wstępnych rozmów z klientem dotyczących inwestycji firma Polnet stara się optymalnie zaplanować wszystkie elementy związane z nowym obiektem. - Dotyczy to również skali produkcji. Przede wszystkim określamy jak ta produkcja będzie wyglądać. Planujemy, czy będzie to pełny cykl zamknięty ze sprzedażą tucznika, czy też produkcja nastawiona na sprzedaż warchlaka - mówi Cezary Woźnica przedstawiciel handlowy firmy Polnet.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że nasza produkcja musi być tak skalkulowana, aby wielkość partii produkowanych zwierząt była najchętniej wybierana przez potencjalnych klientów. - Jeżeli mówimy o drugim wariancie - produkcji warchlaka - to musimy mieć świadomość, że dzisiaj jest coraz trudniej znaleźć odbiorcę na małą partię warchlaków. Dlatego obsada zwierząt powinna umożliwiać wyprodukowanie od 250 do 500 szt. warchlaków w jednej partii gotowej do sprzedaży - mówi Woźnica.

To tak naprawdę 1-2 transporty samochodowe zwierząt, co również jest ważne w momencie prowadzenia rozmów sprzedażowych.

- Przy takiej skali produkcji potrzebujemy około 24 loch w grupie technologicznej na porodówce, które będą w jednym czasie rodzić, w 1-tygodniowym lub 3-tygodniowym cyklu oprosień. Górną granicę obsady budynku najczęściej wyznacza obsada około 700 szt. loch. Jest to poziom, od którego musimy się już starać o pozwolenie zintegrowane na postawienie takiego obiektu. Jest to bardziej utrudnione w porównaniu do standardowego pozwolenia - tłumaczy przedstawiciel handlowy firmy Polnet.

- Aktualnie obserwujemy, że rolnicy najchętniej stawiają chlewnie macior dla około 500 szt. loch w stadzie podstawowym. Wtedy projekt jest wykonywany dla cyklu produkcyjnego z cotygodniowymi oprosieniami na porodówce.

Podobał się artykuł? Podziel się!