Jak poinformował w czwartek podinsp. January Majewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Płocku. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Mężczyźni w wieku 22 i 59 lat prowadzili ubojnię zwierząt na terenie powiatu płońskiego. Skupowali trzodę chlewną od hodowców z całego kraju. - Należności finansowe za żywiec miały być przez właścicieli ubojni wpłacane na podane przez hodowców konta bankowe, na podstawie faktur, w terminie 14 dni. Jednak pieniądze te nigdy nie wpłynęły na konta pokrzywdzonych - wyjaśnił Majewski.

Podejrzani działali przez kilka miesięcy na przełomie 2010 i 2011 r. Oszukali 48 hodowców z całej Polski na łączną kwotę 2,7 mln zł. Pod koniec ub. roku zostali zatrzymani przez policjantów z mazowieckiej komendy zajmujących się przestępczością gospodarczą. Nadal sprawdzane jest, czy nie oszukali innych hodowców i czy nie współdziałali z innymi podejrzanymi. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!