Po kilkutygodniowej serii wyraźnych podwyżek cen świń rzeźnych przyszedł niestety czas na korekty. Można było ich spodziewać się już wcześniej, wskazywały bowiem na to zeszłotygodniowe obniżki cen w Niemczech. Po środowym notowaniu VEZG ceny u naszych zachodnich sąsiadów skurczyły się o 6 eurocentów.

>>>>> Czytaj więcej: Vezg: Pierwsze od ponad miesiąca spadki cen tuczników

Według danych z naszej redakcyjnej sondy, ceny tuczników w naszym kraju spadły w ostatnim tygodniu o 15 - 20 groszy. Za żywiec wieprzowy krajowe skupy płacą średnio 4,35 zł netto za kilogram, czyli około 13 groszy mniej niż tydzień temu. Ceny świń w wadze żywej utrzymują się w granicach 4,00 - 4,60 zł netto za kilogram. Minimalnie większe spadki odnotowano w przypadku tuczników sprzedawanych w WBC. Tu średnia cena tusz w klasie E spadła o około 17 groszy i wynosi obecnie 5,80 zł netto za kilogram. Ceny wahają się w granicach 5,70 - 6,00 zł netto za kilogram.

Trudno powiedzieć co przyniosą najbliższe dni. Zwrócić uwagę należy jednak na piątkowe notowanie "małej giełdy", które nie przyniosło żadnych zmian cen. Wskazuje to, że prawdopodobnie w najbliższym czasie ceny utrzymają się na relatywnie stałym poziomie.

Podobał się artykuł? Podziel się!