PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Stabilizacja cen skupu tuczników

Stabilizacja cen skupu tuczników Fot. shutterstock.com

Po dwóch tygodniach poważnych obniżek cen, w krajowych skupach nareszcie zagościła stabilizacja.Po dużych obniżkach cen, z jakimi mieliśmy do czynienia w pierwszej połowie lipca, ostatni tydzień przyniósł w krajowych skupach stabilizację, a nawet niewielkie podwyżki. Wszystko za sprawą wyhamowania redukcji cen za naszą zachodnią granicą.

Ostatni tydzień przyniósł niewielkie zmiany cen w krajowych skupach. Ceny żywca wieprzowego nieznacznie wzrosły, utrzymując się obecnie na poziomie 5,23 zł/kg netto. Minimalnie spadła natomiast cena świń rzeźnych sprzedawanych w wadze bitej ciepłej: za tuczniki w klasie E skupy płacą obecnie średnio 6,67 zł/kg netto, 2 grosze mniej niż przed tygodniem.

Trudno powiedzieć co przynieść mogą najbliższe tygodnie. Pogoda nie sprzyja obecnie grillowaniu, a wyjazdy wakacyjne dodatkowo ograniczają konsumpcję wieprzowiny. Z drugiej jednak strony, wciąż daleko do odbudowy europejskiego pogłowia świń, co przekłada się na niską podaż surowca. Nie powinniśmy więc raczej spodziewać się poważnego załamania cen.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.173.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!