Grupa Grimaud wzmocni tym samym swoją pozycję jednego z głównych światowych liderów genetyki trzody chlewnej. Rodzina Naveau, większościowi właściciele Pen Ar Lan, wniosła swoje udziały do spółki Choice Genetics, odpowiadającej w Grupie Grimaud za rozwój sektora trzody, stając się jej współakcjonariuszem. Do Choice Genetics należy spółka Newshman Choice Genetics, która jest drugim pod względem sprzedaży dostawcą genetyki trzody w USA. Dzięki połączeniu z siecią sprzedaży i dystrybucji Pen Ar Lan w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji, powstał branżowy lider o globalnym zasięgu działania i wybitnych zespołach naukowo-badawczych posiadających niezależne, wysokie osiągnięcia w zakresie genetyki trzody.

Frédéric Grimaud, prezes zarządu grupy, komentując połączenie kapitałowe, oświadczył: - Jestem szczególnie zadowolony z tego połączenia. Szybko porozumieliśmy się z Pen Ar Lan, gdyż mamy wspólną wizję wyzwań, jakie przed nami stoją, i przyszłości branży, w której pracujemy. Konsolidacja ta jest ważnym etapem w realizacji naszego projektu rozwoju genetyki trzody chlewnej.

Yves’a Naveau, dyrektor generalny Pen Ar Lan, zapowiada: - Grupa Grimaud ma niezaprzeczalne, zaawansowane osiągnięcia w dziedzinie genomiki oraz znaczne nakłady na badania i rozwój. Dzięki temu porozumieniu możemy zaoferować naszym klientom kompletną gamę wysokiej jakości produktów genetycznych, umożliwiając im korzystanie z najnowszych osiągnięć technologicznych.

- Porozumienie to stwarza duże możliwości w dziedzinie badań i rozwoju. Dzięki połączeniu najlepszych technologii, szybsze udoskonalenie genetyczne naszych produktów przyniesie korzyści naszym klientom - podkreślił Mark Weaver z Newsham.

Stanisław Niemyjski, prezes zarządu Pen Ar Lan Polska mówi: - Podchodzę do tego połączenia z dużym entuzjazmem. Jest to na pewno przedsięwzięcie dynamizujące naszą działalność rynkową w Polsce. Ta współpraca zapewni hodowcom dostęp do nowatorskich i konkurencyjnych rozwiązań, znakomicie wspierając dotychczasową ofertę Pen Ar Lan. Pozwoli poszerzyć ofertę o produkty genetyczne, które sprawdziły się w różnych środowiskach, dając wspaniałe wyniki. To bardzo dobra informacja dla naszych klientów i wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla kształtu rynku na świecie i w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!