Zeszłotygodniowe obniżki cen w niemieckich rzeźniach nie mogły niestety pozostać obojętne dla cen tuczników w naszym kraju. Z naszego najnowszego notowania wynika, że w porównaniu z zeszłym tygodniem ceny tuczników skurczyły się średnio o kolejne 20 groszy.

Za żywiec wieprzowy pierwszej klasy skupy płacą obecnie od 4,10 do 5,10 zł netto za kilogram. Średnia cena świń w wadze żywej wynosi obecnie 4,46 zł netto za kilogram , czyli o 19 groszy mniej niż przed tygodniem.

Podobny spadek odnotowaliśmy w przypadku świń sprzedawanych w wadze bitej ciepłej. Za tuczniki ocenione w klasie E, krajowe skupy płacą obecnie 5,70 – 6,05 zł netto za kilogram, a średnia cena utrzymuje się na poziomie 5,83 zł netto. Tuczniki sprzedawane w WBC są zatem średnio 23 grosze tańsze niż tydzień temu. Warto nadmienić, że w naszym notowaniu jest to najniższa cena od maja 2016 roku.

Sytuacja producentów trzody chlewnej staje się coraz bardziej niepokojąca. Najgorsze jest to, że nikt nie potrafi dokładnie przewidzieć co przyniosą najbliższe tygodnie. Jedno jest pewne: czasy wysokiej opłacalności jak na razie są za nami.

Podobał się artykuł? Podziel się!