Do końca września 2012 r. ceny skupu żywca wieprzowego na polskim rynku systematycznie rosły, podobnie jak w całej Unii Europejskiej. Nie było to obojętne dla wyników sektora produkcji zwierząt hodowlanych, co potwierdza dyrektor PIC Polska.

- Dobre wyniki w handlu zwierzętami jak i nasieniem są spowodowane przede wszystkim dość dobrymi cenami żywca jakie obserwowaliśmy w tym roku. W wyniku tego, gospodarstwa miały środki na  kontynuację produkcji. Większe inwestycje dotyczyły dużych gospodarstw  o wielkości powyżej 200 loch stada podstawowego. Jednak trzeba pamiętać, że ciągle duży potencjał na rozwój mają gospodarstwa o wielkości od 50 do 100 loch stada podstawowego – podkreśla dyrektor PIC Polska.

- W tym roku dość dużą popularnością z naszej oferty cieszyły się knury jak i ich nasienie: PIC426, PIC410 – to uniwersalny knur gwarantujący ponad przeciętne wyniki produkcyjne, którego potomstwo wybacza wiele zaniedbań produkcyjnych, a także nasz nowy knur PICpbz „ZBÓJ”, który  jest w sprzedaży od marca br. Jesteśmy zadowoleni, że został on dobrze odebrany przez krajowych producentów trzody chlewnej – wyjaśnia Andrzej Łukijańczuk.

Knur PICpbz „ZBÓJ”,   to odpowiedź firmy na potrzeby mniejszych gospodarstw.  Został specjalnie przygotowany, aby sprawdzać się zarówno w produkcji plennej loszki remontowej jak i szybko rosnącego mięsnego tucznika.

PIC Polska, powstała w 1994 r. przy współpracy z najlepszymi producentami trzody chlewnej w kraju. Już po dwóch latach istnienia PIC Polska stała się samowystarczalna i do dziś całość produkcji odbywa się na polskich fermach. W celu utrzymywania najwyższego potencjału genetycznego zwierząt firma importuje postęp hodowlany (żywe zwierzęta oraz nasienie knurów) z centrów genetycznych zlokalizowanych w USA i Kanadzie. Podobał się artykuł? Podziel się!