PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Trudno zejść z ceny

Trudno zejść z ceny

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 05-09-2012 12:15

Tagi:

Kierownicy skupów, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, mówią jednym głosem - nie możemy obniżać cen skupu tuczników w momencie, gdy brakuje surowca na rynku.W tym tygodniu zakłady mięsne, płacą za tusze w klasie E od 6,55 do 7,5 zł/kg netto, z kolei klasa S jest wyceniana nieco drożej jednak w zakładach z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl nie jest to więcej niż 7,5 zł/kg netto.

Kierownicy skupów podkreślają, że ceny nie rosną z powodu zwiększającego się handlu, ponieważ ten na razie się nie zmienia. Jednak trudno jest zejść z ceny w momencie, gdy w kraju jest tak mało świń, każdy woli się zabezpieczyć i mieć pełny magazyn.

Warto podkreślić, że podane w zestawieniu poniżej ceny to wartości podstawowe. Z tego co udało nam się dowiedzieć licytacje w skupach można zaczynać już od 50 szt. odstawianych tuczników, zazwyczaj dopłata do takiej grupy wynosi 10 gr/kg do każdej klasy.W przypadku większych grup powyżej 100 szt. cena może być znacznie wyższa.

Według danych MRiRW  w poprzednim tygodniu (35 tydz.br.) średnia cena dla tusz w klasie E w skali kraju wynosiła 7,48 zł/kg netto. Spoglądając rok wstecz ceny tusz wieprzowych w klasie E w 35. tyg. 2011 roku były o ponad złotówkę niższe, przeciętnie płacono za nie  6,28 zł/kg netto.

Poniżej przedstawiamy ceny wieprzowiny z wybranych zakładów mięsnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!