PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Trudny rok dla Rosjan pod względem ASF

Trudny rok dla Rosjan pod względem ASF

Autor: farmer.pl/id

Dodano: 21-10-2013 11:47

Tagi:

Według ostatniego raportu przekazanego przez Rosselhosnadzor do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt obecny rok jest rekordowy dla Rosji pod względem nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń.Rosyjskie władze weterynaryjne zgłosiły kolejnych 13 ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w różnych regionach kraju. Zakażone wirusem były dziki ale również świnie utrzymywane w prywatnych gospodarstwach.

Raport Rosselhoznadzor dla Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) stwierdza, że liczba przypadków już w październiku jest wyższa niż we wcześniejszym miesiącu.

Raport stwierdza, że na razie w tym miesiącu 392 świń i dzików zostało określonych jako podejrzane o zarażenie wirusem z czego 92 przypadki zostały zgłoszone do służb weterynaryjnych jako zwierzęta chore. Z tych 92 chorych zwierząt 81 szt. zostało znalezionych jako martwe.

W tej grupie 392 przypadków  podejrzanych o ASF znajdowało się 54 dzików. W tym 10 sztuk było chorych, a pozostała część została oznaczona jako podejrzane o zarażenie.

Największa liczba nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń jest notowana w europejskiej części Rosji. Służby weterynaryjne starają się aktualnie powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby w obwodach Biełgorod, Woroneż, Kursk, Tambov, Lipieck, gdzie znajdują się duże kompleksy produkcyjne i hodowlane świń.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!