PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

USA: Wzrost pogłowia świń o cztery procent

USA: Wzrost pogłowia świń o cztery procent Pogłowie świń w USA wzrosło w porównaniu z zeszłym rokiem o 4 proc. Fot. Pixabay.com

Na dzień 1 marca 2017 roku, pogłowie świń w Stanach Zjednoczonych wyniosło 70,98 mln sztuk. W porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku to o ponad 2,8 mln świń więcej.Według danych na dzień 1 marca bieżącego roku, pogłowie świń w USA wyniosło 70,98 mln sztuk, spośród czego 64,91 milionów sztuk liczy stado towarowe, a 6,07 mln sztuk to świnie z przeznaczeniem do rozrodu. W porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku, odnotowano wzrost pogłowia świń o ponad 2,8 mln sztuk. W marcu zeszłego roku populacja świń w USA liczyła 68,12 mln sztuk. W ciągu roku pogłowie świń w kraju wzrosło więc o ponad 4 proc.


Największy, pięcioprocentowy wzrost odnotowano w przypadku świń rzeźnych w masie 55 – 80 kg, i powyżej 80 kg. Pogłowie loch wzrosło w tym czasie o 3 proc.


Porównując aktualne dane z pogłowiem na dzień 1 grudnia 2016 roku możemy natomiast odnotować minimalny spadek pogłowia. Pod koniec zeszłego roku w USA utrzymywano około 71,5 mln świń, co oznacza, że w ciągu trzech miesięcy populacja trzody skurczyła się w tym kraju o 0,5 mln sztuk. Ubytek pogłowia świń dotyczy jednak bardziej stada towarowego niż zwierząt reprodukcyjnych. 


Stany Zjednoczone są jednym z czołowych eksporterów wieprzowiny na świecie. W 2016 roku kraj ten wyeksportował ponad 2,3 mln ton mięsa i przetworów wieprzowych, o wartości blisko 6 miliardów dolarów. Główne kierunki eksportu to Meksyk, Chiny i Japonia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.173.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!