PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Uwaga na brudne samochody

Uwaga na brudne samochody

Wraz z początkiem minusowych temperatur pojawiają się problemy z brudnymi samochodami transportującymi zwierzęta do rzeźni.Często zdarzały się przypadki, że samochody transportujące zwierzęta do rzeźni, a także ich kierowcy byli powodem zawleczenia nowych chorób do chlewni.

Wraz z nastaniem zimy i minusowych temperatur musimy być bardziej wyczuleni na transport i kierowcę, który będzie odpowiedzialny za odbiór naszych zwierząt.

- Już wczoraj dzwonił do nas kierowca z rzeźni, z którą współpracujemy, że ma problemy z umyciem samochodu. Skarżył się na zamarznięte myjki i uprzedził nas, że samochód który przyjedzie po tuczniki prawdopodobnie będzie brudny. Zawsze istnieje ryzyko pojawienia się nowej choroby w stadzie i trudno jest pozwolić na przyjazd brudnego samochodu z rzeźni. Z drugiej strony nie jest tak łatwo zdecydować się na zmianę terminu odbioru zwierząt, szczególnie jeżeli wcześniej na tuczu przetrzymaliśmy dłużej zwierzęta – powiedział Jacek Grabowski, producent trzody chlewnej  z woj. mazowieckiego.

Niestety, ale wpuszczając na teren swojego gospodarstwa brudny samochód musimy się liczyć z dużym ryzykiem przywleczenia chorób z innych gospodarstw. Warto pamiętać, że samochody transportujące zwierzęta, powinny być myte i dezynfekowane po każdym rozładunku zwierząt. Zawsze, jeżeli jest to możliwe samochód nie powinien bezpośrednio wjeżdżać na teren gospodarstwa.

Z kolei kierowca samochodu nie powinien wychodzić z szoferki ani na teren gospodarstwa, fermy, ani też na rampę, z której będą załadowywane zwierzęta. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • poplak 2012-12-12 23:13:28
  a poza tym to dopiero poczatek zimy i mrozy przed nami, wiec brudasow z rzezni bedzie wiecej
 • poplak 2012-12-12 23:01:01
  sasiad mial podejrzenie ze wlasnie tak mu sie prrs do stada przywleklo
 • tytus 2012-12-11 21:23:47
  ciekawe, nie wiedziałem że brudny samochód może być problemem, ale choduję zwierząt :)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!