PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

W lutym strategia rozwoju sektora trzody chlewnej

W lutym strategia rozwoju sektora trzody chlewnej

Już niedługo będą znane wytyczne dla strategii wsparcia krajowej produkcji trzody chlewnej przygotowywanej przez Polsus.Polsus przygotowuje oddzielny program wsparcia dla krajowej produkcji świń pt. Strategia odbudowy i rozwoju produkcji trzody chlewnej w Polsce do roku 2030 r.

Na potrzeby realizacji tego projektu zostało powołane konsorcjum, w skład którego  wchodzą: Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej Polsus (lider) oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego i Związek Polskie Mięso.

Jak poinformował nas dr Tadeusz Blicharski, dyrektor biura Polsus – spotkanie przedstawicieli konsorcjum, w celu ustalenia konkretnych zagadnień i planu działania odbędzie się 12 lutego br.  Wtedy postaramy się przedstawić wytyczne krok po kroku.

Jeżeli chodzi o  możliwość uzyskania jakiegokolwiek wsparcia finansowego do utrzymywanych loch w stadzie na razie wydaje się to niemożliwe. – Już wcześniej staraliśmy się o takie wsparcie w Ministerstwie Rolnictwa. Jednak na uzyskanie takich pieniędzy nie ma szans – dodaje dr Blicharski.

Realizowany  projekt jest  finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego i ma na celu  opracowanie wytycznych dla rozwoju branży trzody chlewnej na najbliższe lata. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • poplak 2013-02-05 09:31:19
  niech dalej mysla i debatuja to nie bedzie czego ratowac
 • Antek 2013-02-05 07:30:26
  Ktoś tu kręci - w tej chwili na Podlasiu nie dość , że ceny są marne to i tak trudno upchnąć nawet najlepsze tuczniki. I gdzie ten spadek pogłowia? I gdzie jest sens jego odbudowy?
 • chlop 2013-02-04 20:50:23
  sadze ze obrady beda dlugie i wyczerpujace,dlatego w czasie przerw proponuje przekaski z krajowej wieprzowinki.To doskonala forma promocji tego szachetnego produktu.
 • hohoł 2013-02-04 20:45:21
  Konfucjusz powiedział 'Postaw koryto a przyjdą świnie' Strategia to takie koryto na które czekają kolesie Rolnik dostanie to co zawsze czyli G...............
  Pogłowie od tego nie wzrośnie i Pan min {likwidator rolnictwa} zostanie sowicie wynagrodzony przez importerów i konkurencję z reszty UE
 • OBSERWATOR 2013-02-04 20:01:53
  Przy sprzedazy zywca do ubojni rolnikowi potracaja na fundusz promocji , ale jak przyjdzie do wsparcia hodowli w postaci dotacji do loch to dostana nieliczni! To znaczy , ze wszyscy dostawcy promuja nielicznych fermiarzy . Ale ciekawe rozwiazanie Polsusa.ha,ha,ha !!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!