PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wieprzowina w Rosji będzie tańsza

Wieprzowina  w Rosji będzie tańsza

W ciągu najbliższych kilku lat, w wyniku przystąpienia Rosji do WTO ceny wieprzowiny za naszą wschodnią granicą mogą spaść nawet o połowę.Obecnie średnia cena wieprzowiny w Rosji wynosi 195-200 rubli/kg (6-6,2 USD/kg), podczas gdy średnia cena dla drobiu wynosi około 95-98 rubli/kg (3-3,2 USD/kg). Prognozowane zmiany cen mówią o wyrównaniu cen wieprzowiny do aktualnych cen drobiu. Powodem zrównania się cen tych dwóch gatunków mięsa ma być zwiększenie importu wieprzowiny po przystąpieniu Rosji do Światowej Organizacji Handlu.

- Ceny wieprzowiny nie zmienią się istotnie, w krótkim czasie ponieważ zależą nie tylko od opłat celnych ale w głównej mierze od popytu na mięso. Dzisiaj z różnych powodów obserwujemy bardzo wysoki popyt na produkty zwierzęce. Jednak w ciągu najbliższych pięciu lat będziemy mogli obserwować spadek cen wieprzowiny na terenie Rosji. Powodem może być szacowane zwiększenie importu wieprzowiny, aż o 30 proc. po przystąpieniu do WTO – powiedział Yuri Kovalev, dyrektor generalny Krajowej Unii Hodowców Trzody Chlewnej.

Kovalev zauważył również, że  obecnie krajowa produkcja wieprzowiny w Rosji pokrywa 75-77 proc. krajowego zapotrzebowania na ten gatunek mięsa. Jeszcze około sześć lat temu pokrycie zapotrzebowania na mięso z krajowej produkcji wynosiło  około 50-55 proc. Jednak unia rosyjskich hodowców trzody chlewnej zamierza nadal poprawiać ten wynik. Plany mówią o osiągnięciu poziomu samowystarczalności na rynku wieprzowiny do poziomu 85 proc. w 2020 roku. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!