Aquakat to produkt opatentowany przez szwajcarską firmę Panergetic, sprzedawany na terenie Polski przez firmę Agroconsult. Urządzenie działa jako emiter sygnału (katalizator). Woda zostaje poddana rezonansowi, jej cząsteczki zmieniają częstotliwość drgań, nadając jej właściwości podobne do krystalicznej wody źródlanej.

Tego typu urządzenia są powszechnie stosowane w prywatnych domach na zachodzie Europy, w Polsce również znajdują zainteresowanie klientów. Mogą być też z powodzeniem wykorzystywane w produkcji zwierzęcej, szczególnie w przypadku drobiu i trzody chlewnej, gdzie woda często staje się nośnikiem leków i dodatków mineralno-witaminowych, a jej jakość wpływa później na przyswajanie tych substancji przez organizmy zwierząt.

Urządzenie jest montowane na rurze instalacji wodnej i nie potrzebuje żadnego zasilania. Witalizacja za pomocą Aquakat nadaje wodzie takie właściwości, jakie ma woda w czystych, górskich rzekach. Cząsteczki wody, przepływając wzdłuż przytwierdzonego do instalacji urządzenia, nabierają większej energii, są bardziej uporządkowane, przez co woda jest lepiej wchłaniana przez organizmy. Dodatkowo potwierdzono, że Aquakat znacząco ogranicza osadzanie się kamienia wapiennego w rurach. Zredukowany osad w instalacji wodnej oznacza brak siedliska dla drobnoustrojów tworzących biofilm, który wyjątkowo trudno usunąć.

Producent podkreśla, że najważniejszym aspektem rewitalizacji wody przy pomocy urządzeń Aquakat jest całkowita zmiana struktury składników rozpuszczonych w wodzie, co powoduje ogromne zmiany w procesach krystalizacyjnych. Wyniki działania Aquakat dla wszelkich systemów wodnych bogatych w substancje mineralne są nie tylko powtarzalne, lecz także potwierdzone naukowo. Przybliżony koszt urządzenia to ok. 6 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!