Multi Treatment Trolley to prawdziwy kombajn, który znacznie ułatwi wykonywanie zabiegów takich jak szczepienia czy kolczykowanie prosiąt. Jest to swego rodzaju „mobilny warsztat” w którym znajdują się narzędzie niezbędne do wykonania najważniejszych czynności na prosiętach.

W skład zestawu wchodzi automatyczna kolczykownica o napędzie pneumatycznym. Co istotne, wózek zawiera także wbudowaną sprężarkę, napędzającą to i inne urządzenia. Inne elementu wózka to także dwa urządzenia do automatycznej, bezigłowej iniekcji, o płynnym zakresie regulacji dawki (od 0,1 do 0,5 ml i od 0,5 do 2,5 ml), którymi wykonać można niezbędne szczepienie czy podać żelazo. W podstawowym wyposażeniu znajduje się także pneumatycznie sterowany dozownik służący do podawania preparatów doustnych (np. kokcydiostatyków, czy preparatów wzmacniających).

Dodatkowo wózek można wyposażyć również w takie urządzenia jak szlifierka do piłowania kiełków, czy narzędzie do przycinania ogonów.
Podstawową zaletą produktu jest przede wszystkim znaczne usprawnienie pracy na porodówkach, ograniczenie nakładów pracy, jak i precyzja wykonanych zabiegów. Według danych producenta, koszt wózka, to około 6 tys. euro. Produkt został nagrodzony złotym medalem podczas tegorocznych targów Ferma, które odbyły się w miniony weekend w Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!