PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wyższe ceny po żniwach

Wyższe ceny po żniwach

Autor: farmer.pl, Iwona Dyba

Dodano: 21-07-2012 10:19

Tagi:

Ceny tusz wieprzowych w minionym tygodniu w zakładach mięsnych, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, obniżyły się średnio od 10 do 30 gr/kg netto. Według Witolda Choińskiego, prezesa Związku Polskie Mięso – ceny mogą wzrosnąć prawdopodobnie dopiero po żniwach.Według danych Komisji Europejskiej, od grudnia ubiegłego roku polskie tusze wieprzowe są droższe od średnich cen tusz w Europie. Mimo tego, w najbliższych miesiącach nikt nie spodziewa się bicia rekordów cenowych tuczników. Sezon urlopowy, jednocześnie mały handel mięsem, a także żniwa jak co roku przyczyniają się do obniżek cen wieprzowiny latem.

- Poziom cen skupu mięsa wieprzowego przez ostatnie miesiące był na dość wysokim poziomie. Jednak cenami rządzą podaż i popyt. Niestety lipiec to typowy miesiąc zastoju w sprzedaży. Takie sygnały płyną też z zakładów mięsnych, dlatego myślę, że najwcześniej pod koniec sierpnia ceny żywca wieprzowego mogą wzrosnąć – mówi Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso.

Analitycy Banku BGŻ zwracają również dużą uwagę na znaczny wzrost cen detalicznych mięsa w ubiegłym miesiącu.- W czerwcu zanotowano znaczny wzrost cen detalicznych mięsa. Prawdopodobnie ten duży wzrost cen detalicznych mięsa można tłumaczyć zwiększonym zapotrzebowaniem krajowym na mięso w trakcie Euro 2012 i w następnych miesiącach ceny detaliczne nie będą rosły tak szybko, a nawet mogą się obniżyć.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!