PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Żądajcie dokumentacji leczenia

Żądajcie dokumentacji leczenia

Powiatowi lekarze weterynarii oraz ośrodki doradztwa rolniczego przypominają rolnikom, że leczeniu zwierząt gospodarskich musi towarzyszyć stosowna dokumentacja. Jej brak może skutkować nawet utratą należnych rolnikom dopłat bezpośrednich.Apel w tej sprawie wystosował do rolników Główny Lekarz Weterynarii. Jego informacja przekazywana jest właścicielom gospodarstw rolnych w powiatowych ośrodkach weterynaryjnych oraz instytucjach odwiedzanych przez rolników i hodowców zwierząt gospodarskich.

"Każdorazowe zastosowanie przez lekarza weterynarii produktów leczniczych powinno zakończyć się wystawieniem dokumentu potwierdzającego ten fakt. Nieudokumentowane leczenie zwierząt gospodarskich może skutkować utratą części lub całości dopłat bezpośrednich" - wskazał Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.

Dokument potwierdzający leczenie zwierząt w gospodarstwie ma być przechowywany przez pięć lat. Powinien znajdować się na nim podpis rolnika oraz podpis i pieczątka lekarza weterynarii.

"Żądajcie od lekarzy weterynarii leczących Wasze zwierzęta wystawiania takiego dokumentu. Jest to Państwa niezbywalne prawo i obowiązek lekarzy weterynarii leczących zwierzęta gospodarskie" - napisał lekarz.

Jego apel podyktowany jest bezpieczeństwem produkowanej w Polsce żywności. "Zdrowa, bezpieczna i dobra polska żywność jest naszym skarbem narodowym. Stały wzrost popytu na polskie mięso, mleko i jaja oraz produkty przetworzone jest źródłem dochodu dla wielu polskich rodzin" - czytamy w apelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!