PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zapobiega rozwarstwianiu mieszanki w systemie żywienia na mokro

Zapobiega rozwarstwianiu mieszanki w systemie żywienia na mokro

Podwójna spirala wyprofilowana w rurze paszociągu stosowana w systemie żywienia na mokro, pozwala na optymalne przetłaczanie mieszanki paszowej, nawet w bardzo długiej instalacji. Zostało również wyeliminowane ryzyko rozwarstwiania się poszczególnych komponentów w paszy, co zawsze jest problemem w tego typu instalacjach.Big Dutchman wprowadził na rynek nowy typ rury, przeznaczonej specjalnie do systemów żywienia na mokro. Rura z wyprofilowanymi dwoma spiralami wewnątrz powstała przy współpracy z niemieckimi naukowcami.

Celem była poprawa przetłaczania mokrej mieszanki paszowej, tak aby wędrująca instalacją do poszczególnych zaworów „zupa paszowa" była jak najbardziej jednorodna - i nie rozwarstwiała się coraz bardziej wraz z kolejnymi metrami instalacji.

Rozwarstwienie składników może powodować, że nie do wszystkich koryt w jednej tuczarni trafi mieszanka o tej samej zawartości poszczególnych komponentów i wartości odżywczej.

Wcześniej Big Dutchman w swojej ofercie posiadał 0,5 m rury ze spiralą mieszającą. Taki element wstawiało się co 50 m w ciągu instalacji. Dzięki temu przepływająca pasza była odcinkowo, ponownie mieszana w trakcie transportowania w paszociągu. Istniało jednak ryzyko powstawania brudnych miejsc w takiej instalacji. Teraz dzięki podwójnej spirali ten problem został wyeliminowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • prosiak 2013-11-08 12:43:54
    jak przyjezdzaja z zagranicy to tez sa selekcjonowane...tylko do nas przyjezdzaja gorsze a tam zostaja lepsze... wiec wole krajowe
  • w-40 2013-11-08 07:10:13
    nie kupuje się prosiąt z takich gospodarstw które sprzedają prosięta i jednocześnie prowadzą tucz , gdyż przed sprzedażą prosięta są selekcjonowane i te ładniejsze zostają do tuczu a te wybrakowne idą na sprzedaż .
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!