Zakłady mięsne handlują na razie zgromadzonymi zapasami, których ciężko było się pozbyć przed majówką.

Dodatkowo, trudno jest liczyć na podniesienie cen skoro polscy przedsiębiorcy z dnia na dzień zostali zaskoczeni informacją o zniesieniu dopłat do eksportu przetworów wieprzowych na rynki trzecie. Taka zmiana na pewno nie poprawi kondycji polskiej branży mięsnej.

W tym tygodniu w zakładach mięsnych, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl ceny tusz wieprzowych był zbliżone do cenników sprzed długiego weekendu majowego.

Tusze z klasy E w 19 tyg. br. skupowano za cenę od  5,9 do 6,75 zł/kg netto. Podstawowe ceny żywca spadły poniżej 5 zł/kg netto.  Za tuczniki sprzedawane na wagę żywą płacono od 4,5 do 4,85 zł/kg netto.

Porównując ceny tusz wieprzowych w klasie E z zakładów mięsnych, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, można stwierdzić, że ich ceny wzrosły średnio rok do roku o 13,1 proc. Średnia cena tuszy w klasie E w 19 tyg. 2011 r. wynosiła 5,56 zł/kg netto, z kolei w tym roku średnia cena dla tej samej klasy tusz wieprzowych jest równa 6,4 zł/kg netto. Podobał się artykuł? Podziel się!