Firma Agrivet proponuje na czas wzrostu prosiąt superprestarter, który w formie żelu podawany jest na specjalnych tackach do kojca, gdzie przebywają młode. Produkt Earlystart (którego producentem jest Earlypig) nadaje się do podawania już od pierwszego dnia życia (1.-10. dzień). Następnie możemy kontynuować żywienie mieszankami typu Prestarter od 10. dnia życia do dnia odsadzenia od lochy (4. tydzień), aż po stosowanie mieszanek pełnoporcjowych typu prestarter do osiągnięcia masy ciała około 15 kg (45. dzień życia).

W skład preparatu Earlystart wchodzą następujące komponenty: koncentrat białka serwatkowego, mąka pszenna, białko grochu, dekstroza, laktoza, pszenny gluten, glicerol, oleje roślinne (kwasy tłuszczowe średniołańcuchowe), olej sojowy, maltodekstryna, białko ziemniaczane, fosforan dwuwapniowy, sfermentowane białko ziemniaczane, difosforan tetrasodowy, sole kwasów tłuszczowych, ściany komórkowe drożdży (MOS, betaglukany), mąka sojowa, ekstrakt z glonów morskich. Nie zabrakło również witamin takich, jak: E, A, D3 i C. Warto zwrócić uwagę na dodatek organicznej formy selenu w postaci selenometioniny produkowanej z Saccharomyces cerevisiae. Selen w tej formie jest znacznie lepiej przyswajalny niż forma nieorganiczna, jest sinym antyoksydantem i pozwala redukować stany zapalne występujące w organizmie.

Pierwsza tacka produktu wystarczy na okres od 2 do 3 dni. W zależności od średniego spożycia przez miot, które wynosi około 100 g przez pierwsze 2-3 dni życia. Kiedy tacka zostanie opróżniona, należy otworzyć następną lub uzupełnić starą z większego opakowania produktu. Średnia ilość przyjmowania posiłku przez miot przez 10 dni będzie wynosiła 6 tacek (ok. 1,2 kg). Naukowe badania przeprowadzone przez Earlypig wskazują na istotną poprawę (P<0,05) przyrostów masy ciała prosiąt od urodzenia do odsadzenia oraz istotne zmniejszenie śmiertelności prosiąt w miotach z grupy badawczej, gdzie został zastosowany Earlystart. Żywieniowy pakiet promocyjny na okres pierwszych dni odchowu prosiąt składa się z :
- 60 tacek preparatu Earlystart 200 g,
- 5 tacek preparatu Earlyweak 200 g dla słabych prosiąt w formie żelu na okres pierwszych 10 dniu życia,
- 5 tacek preparatu Earlygut 200 g – suplementu diety dla prosiąt (osesków) w specjalnej formule, w formie żelu do stosowania podczas problemów trawiennych,
- 12 szt. nogi centralnej do mocowania tacki do rusztu.
Cena pakietu wynosi 739 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!