Perfekcyjna ochrona przed zarazą ziemniaka

Revus to innowacyjny fungicyd z substancją aktywną mandipropamid (nie występującą w innych preparatach), używany powszechnie w ochronie ziemniaka we wszystkich kluczowych rejonach uprawy w Europie (Niemcy, Holandia, Wielka Brytania i wielu innych).

Revus jest wyjątkowo skuteczny w zapobieganiu występowania zarazy ziemniaka. Dla optymalnej ochrony preparat należy stosować od momentu zwierania się roślin w rzędach.

Revus to skuteczne działanie

Wysoka skuteczność substancji aktywnej i jej właściwości przylegania do powierzchni liści zapewniają skuteczną ochronę. Po aplikacji Revus magazynowany jest w warstwie woskowej w liściach i łodydze, budując tam stabilny depozyt substancji aktywnej. Dzięki stałemu uwalnianiu substancji aktywnej z tego depozytu, a następnie jego dystrybucji na drugą stronę liścia (mandipropamid przemieszcza się translaminarnie) chroniony jest cały liść. Długotrwałe działanie oznacza jednocześnie większą elastyczność przy kolejnych opryskach.

Revus - udowodniona odporność na deszcz

Opady deszczu, jak również praktykowany w części gospodarstw system nawadniania oparty na deszczowaniu, stawiają szczególne wymagania przed fungicydami do ochrony ziemniaków. Również w tym zakresie Revus ustanawia nowe standardy. Substancja aktywna jest wyjątkowo szybko absorbowana przez warstwę woskową liścia. Dzięki temu Revus jest chroniony przed zmywaniem przez deszcz, a opady występujące po 1 godzinie od wykonania zabiegu nie mają negatywnego wpływu na jego działanie. Jest to wyjątkowa zaleta wyróżniająca Revus od innych preparatów o podobnym przeznaczeniu. Z Revus uprawy ziemniaków są najlepiej chronione również przy zmiennej pogodzie.

Revus skuteczność na najwyższym poziomie

Revus bardzo efektywnie hamuje wzrost grzybni Phytophthora infestans i powstawanie zarodników. W ostatnich latach warunki uprawy są zmienne, przebieg pogody w kolejnych sezonach bywa zupełnie odmienny. Często bardzo trudno jest zapewnić właściwą ochronę ziemniaków. Wyniki badań wykazują wyraźnie, że Revus w każdym roku i przy każdej pogodzie skutecznie chroni uprawy. Revus tym samym wyznacza nowe standardy i jest nieodzownym elementem strategii walki z zarazą ziemniaka.

Liść w momencie aplikacji

Szczególna cecha środka Revus - ochrona "rośnie" z rośliną

Z warstwy woskowej substancja aktywna przemieszcza się do rosnącej części liścia. Tym samym zapewnione jest długotrwałe działanie - również w fazie intensywnego wzrostu liści. Chronione są dzięki temu nowe, przyrastające części rośliny, pojawiające się po wykonaniu zabiegu.

Podobał się artykuł? Podziel się!