PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Nawozy

  Ubiegły rok był trudny dla branży nawozowej

  - Segment agro to segment, który jako jedyny ma gorsze wyniki niż w 2016 r. Mówiąc o konkurencji był to bardzo trudny rok dla branży nawozowej. On wynikał głównie ze zdecydowanie wyższych cen gazu o ok. 20 proc., których to kosztów nie...

 • Nawozy

  Zysk Grupy Azoty w 2017 r. wyższy o 55,1 proc. rdr

  Zysk netto Grupy Azoty w 2017 roku wyniósł 489 mln zł i był wyższy w stosunku do 2016 roku o 55,1 proc., a przychody 9,617 mld zł (wzrost rdr o 7,3 proc.) - podała spółka w komunikacie. Wyniki te są zgodne z podanymi wcześniej przez...

 • Zboża

  Magnez i siarka pod kukurydzę

  Pomimo, że kukurydza jest stosunkowo mało wymagająca względem magnezu i siarki, to opracowując strategię nawożenia tej rośliny, nie można zapominać o tych makroskładnikach.

 • Nawozy

  Rośliny potrzebują boru

  Rzepak ozimy i burak cukrowy są roślinami o wysokiej wrażliwości na niedobór boru. Jego dostatek bądź niedobór ma decydujący wpływ na wielkość i jakość plonu tych roślin.

 • Nawozy

  Wapno granulowane - sposób na pogłówne odkwaszanie

  Jeśli dotychczas nie udało się przeprowadzić zabiegu wapnowania, a gleby są zakwaszone i rośliny gorzej się rozwijają, to ostatecznie można zadziałać wczesną wiosną. Jednak nie każdy nawóz wapniowy może być wykorzystany pogłównie.

 • Nawozy

  Najważniejszy mikroelement dla zbóż

  W fazie dojrzewania dobre zaopatrzenie miedzią pozwala zwiększyć przemieszczanie azotu netto z organów wegetatywnych do ziarna o ok. 10 proc. Podwyższa się plon, ale przede wszystkim uzyskuje wzrost zawartości białka i glutenu.

 • Nawozy

  Chelaty od Intermag w systemie REACH

  Firma Intermag weszła do grona producentów, którzy zarejestrowali chelaty EDTA (Cu, Fe, Mn) oraz DTPA (Fe) w systemie REACH. Umożliwia to swobodny obrót tymi substancjami na terenie krajów EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

BAZA WIEDZY

Odstresować rośliny po zimie

Aby poprawić wiosenny wigor oraz przyspieszyć regenerację roślin po zimie, można także sięgnąć po preparaty sklasyfikowane jako biostymulatory, antystresanty czy stymulatory wzrostu.

GŁÓWNY PARTNER SERWISUPARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...