PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Inne uprawy

  Zapraw, a następnie zaszczep nasiona grochu przed wysiewem

  Zimna i morka gleba stwarza idealne warunki dla rozwoju grzybów patogenicznych powodujących zgorzele siewek. Siejąc groch czy łubin nie można zapomnieć o chemicznym zaprawianiu nasion. Z kolei szczepienie nasion bakteriami z rodzaju Rhyzobium...

 • Zboża

  Zabiegi dokrzewiające do ok. 20 marca

  Zboża ozime są słabo rozkrzewione. Będą potrzebowały wsparcia w postaci m.in. regulatorów wzrostu. Zabiegi takie powinno się wykonać dość szybko, bo do tzw. równonocy. Rzepak z kolei notuje historycznie duże porażenie suchą...

 • Rośliny oleiste

  Ważą się losy neonikotynoidów

  W dniu 28 lutego 2018 r. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) opublikuje zaktualizowane wnioski dotyczące oceny ryzyka dla pszczół w odniesieniu do trzech związków z grupy neonikotynoidów: imidachloprydu, chlotianidyny i...

 • Ochrona roślin

  Innvigo od trzech lat na rynku

  Firma Innvigo działa na polskim rynku od trzech lat. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia i plany na najbliższą przyszłość.

 • Ochrona roślin

  Sezon pod znakiem suchej zgnilizny kapustnych

  Jesień tylko w niewielkim stopniu pozwalała na przeprowadzenie zabiegów ochrony roślin. Aura pogodowa sprzyjała atakowi patogenów i rozwojowi chorób, czego efekty widać na polach.

 • Ochrona roślin

  Nowy produkt i rozszerzenia etykiet od Innvigo

  Firma Innvigo zarejestrowała nowy herbicyd Jupiter 700 SC. Uzyskano również rozszerzenie rejestracji etykiety-instrukcji herbicydu Baristo 500 SC i insektycydu Los Ovados 200 SE.

 • Polska

  Sześć osób z zarzutami ws. prywatyzacji Ciechu

  Sześć osób zatrzymanych w związku z podejrzeniami o nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu usłyszało w poniedziałek zarzuty w katowickiej prokuraturze – poinformował późnym wieczorem PAP jej rzecznik Waldemar Łubniewski.

 • Ochrona roślin

  Duet do walki z chorobami w zbożach

  Ampol-Merol w swojej ofercie produktowej prezentuje pakiet produktów przeznaczonych do ochrony łanu zbóż przed chorobami: nowy Elatus Plus i Menara 410 EC.

 • Zboża

  Wylęgarnie omacnicy na polach

  Jesienny problemy ze zbiorem kukurydzy, a następnie zaoraniem ścierniska to okazja dla omacnicy prosowianki. Niezniszczone gąsienice spokojnie w swoich bezpiecznych „domkach” oczekują wiosny.

BAZA WIEDZY

Porażenie pszenicy jarej chorobami przy różnych technologiach uprawy

Presja chorób fuzaryjnych zależy m.in. od systemu uprawy gleby i przedplonu. Masowy ich rozwój zazwyczaj doprowadza do skażenia ziarna mikotoksynami, co dyskwalifikuje wykorzystanie go zarówno spożywcze, jak i paszowe.

GŁÓWNY PARTNER SERWISUPARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Na Cyckach mam -15. 

jarki

Następny :( A tu już  -12