Wyprodukowanie 20 tysięcy pras zajęło płockiej fabryce prawie 19 lat. Produkcja rozpoczęła się w 1998 r. gdy koncern CNH zakupił spółkę Bizon, czyli następcę Fabryki Maszyn Żniwnych w Płocku. Od tego momentu w fabryce rozpoczęto zmiany organizacyjne oraz wprowadzono do produkcji oprócz nowych kombajnów także prasy zwijające.

Obecnie w Płocku produkowanych jest 25 modeli pras zwijających, które można skonfigurować na ponad 240 różnych opcji, a oprócz tego oczywiście produkowane są kombajny New Holland serii TC oraz hedery do zbóż i kukurydzy dla wszystkich maszyn żniwnych jakie koncern CNH produkuje w swoich fabrykach na całym świecie.

Nabywcą jubileuszowego egzemplarza prasy New Holland Rol Belt 150 jest Włodzimierz Podleśny, rolnik prowadzący gospodarstwo w okolicach Słubic(w woj mazowieckim). Uroczystego przekazania maszyny dokonał Adam Sulak, Business Director New Holland Polska.

Przekazanie maszyny było także okazją dla nowego nabywcy i zaproszonych gości do zapoznania się z procesem produkcji maszyn w fabryce, poczynając od przysłowiowego arkusza blachy, na gotowym wyrobie kończąc.

Podobał się artykuł? Podziel się!