Maszyna posiada zbiornik podstawowy o pojemności 3000 litrów i jest kierowana do rolników, szukających prostego, ale zarazem skutecznego opryskiwacza. Jak mówią przedstawiciele firmy, priorytetem było stworzenie intuicyjnego, łatwego w użyciu opryskiwacza w segmencie budżetowym.

Kluczem do wspomnianej prostoty obsługi ma być między innymi system Manusept, składający się tylko z dwóch głównych zaworów, którymi uruchamiamy oprysk a dzięki temu, jak zapewnia producent, liczba operacji uległa zmniejszeniu o 40-50% w porównaniu do innych konstrukcji z tego segmentu.

Wybierać będzie można spośród belek roboczych o szerokości od 18 do 24 m wyposażonych w równoległoboczne zawieszenie i system stabilizacji Equilibra.

Za sterowanie opryskiem odpowiadać może jeden z trzech komputerów sterujących - Dpae Rpb, Reb 3 i Visioreb. Dwa pierwsze z nich, to stosunkowo proste jednostki, znane już z wcześniejszych modeli opryskiwaczy tego producenta. Natomiast komputer Visioreb, to urządzenie z dużym kolorowym wyświetlaczem, które w połączeniu z systemem GPS pozwala na kontrolę poszczególnych sekcji i wizualne śledzenie postępu pracy na ekranie monitora.

Pierwsze modele nowego opryskiwacza pojawią się w ograniczonej liczbie od lutego 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!