Targi Agritechnica w Hanowerze, które odbędą się w dniach 10-14 XI 2015 (8-9 XI dni ekskluzywne) mają doskonały wynik zgłoszeń: 2800 wystawców z 52 krajów zaprezentuje swoje nowości i aktualne udoskonalenia. Oznacza to, że powierzchnia wystawiennicza nie ma już wolnych miejsc. To podkreśla atrakcyjność imprezy i jej pozycję na arenie międzynarodowej.

Aż 1 563 wystawców (56 proc.) pochodzi spoza granic Niemiec, co jest najwyższym do tej pory odnotowanym wynikiem. Większość przedsiębiorców zagranicznych pochodzi z Włoch (391 przedsiębiorstw), Holandii (126), Turcji (109), Francji (103), Chin (100), Austrii (70), Kanady (60), USA (54), Wielkiej Brytanii (46), Danii (46), Hiszpanii (43) i Finlandii (39).

Co ciekawe, Polska jest na wysokiej, szóstej pozycji (68 firm).

Gospodarka rolna stoi u progu dużych wyzwań. Jak podaje organizator targów – Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), wielu przedsiębiorców krytycznie ocenia obecną sytuację w branży rolniczej: niskie ceny produktów, sytuację polityczną i oczekiwania społeczeństwa co do panującej atmosfery.

„Rolnicy są spragnieni dalszych informacji i rozwoju sytuacji. Dlatego Agritechnica przychodzi w porę. Jest światowym centrum innowacji i nowinek techniki rolniczej. Skupiając międzynarodową więdzę fachową z przemysłu, rolnictwa i nauki oraz instytucji doradczych jest jedynym w swoim rodzaju warsztatem przyszłości dla globalnej branży rolniczej. Targi Agritechnica to nie tylko platforma innowacji nowoczesnej techniki, lecz także skarbnica wiedzy, pomysłów i trendów ważniejszych kwestii dotyczących przyszłości gospodarki i techniki rolnej.  Dlatego też targi Agritechnica przyciągają właśnie tych rolników, którzy chcą przetrwać i konsekwetnie ukierunkować się na przyszłość, stosując jednocześnie nowoczesną technikę. Ta zorientowana na przyszłość atmosfera jest cechą charakterystyczną targów. Producenci maszyn rolniczych z całego świata bardzo sobie ją cenią. Właśnie w trudnych czasach, w których stawiane są stale nowe wymagania, podmioty gospodarki rolnej, przemysłu i partnerzy zbytu muszą wyostrzyć wzrok w kierunku przyszłości. Targi Agritechnica to forum bezkonkurencyjnie spełniające te kryteria” podaje DLG w komunikacie.

Tańsza i bardziej przyjazna dla środowiska produkcja to dwa czynniki, do których przyczynić się musi w dużej mierze technika rolnicza. Rolnicy bardzo poważnie traktują oczekiwania społeczeństwa. Przyszłość swoich przedsiębiorstw widzą w trwałym gospodarowaniu gruntu, szczególnie uwzględniając przy tym aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Wykonanie tego zadania możliwe jest dzięki innowacjom w technice rolniczej.

Podczas targów Agritechnica wystawcy zaprezentują rozwiązania, dzięki którym rolnicy będą mogli pracować jeszcze dokładniej, efektywniej, oszczędzając przy tym zasoby naturalne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!