PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Agro Show 2016 - udane targi mimo trudnych czasów (galeria zdjęć)

Autor: Karol Hołownia

Dodano: 27-09-2016 10:26

Tagi:

Podczas tegorocznych targów swoją ofertę przedstawiło 830 wystawców z 20 krajów. Mimo trudnej sytuacji w branży rolnej, zainteresowanie rolników ofertą targową było spore. Imprezę odwiedziło ponad 140 tys. osób.Pierwsze dane nt. frekwencji wśród odwiedzających targi Agro Show 2016, mówią o ponad 140 tys. osób. To o jakieś 10 tys. mniej niż w ubiegłym roku, ale biorąc pod uwagę sytuację w branży należy uznać to za bardzo dobry wynik.

Duża liczba odwiedzających imprezę rolników świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu nowinkami techniki rolniczej i chęciami do inwestowania, choć na razie warunki ku temu nie są sprzyjające. Jak podkreślili przedstawiciele Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, barierę stanowią w dużej mierze nierozstrzygnięte dofinansowania z PROW 2014-2020. To gorący temat nie tylko dla rolników, lecz także producentów firm handlujących sprzętem rolniczym.

PIGMiUR: "Zapraszamy za rok na kolejną edycję, która będzie miała miejsce w Bednarach w dniach 22-25 września 2017!"

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (9)

 • byłem widziałem 2016-09-29 11:12:18
  Pozytywny - z tym wszystkim co napisałeś się zgadzam - oprócz toalet - część z nich była ustawiona od strony parkingów i jeśli ktoś chciał nich skorzystać to wychodził za ogrodzenie i wchodził raz jeszcze na teren wystawy i w związku z tym został policzony raz jeszcze jako zwiedzający. Pokazy polowe są średniej jakości - są lepsze i gorsze od nich.
  A sama wystawa powinna odbywać się w środku tygodnia i wstęp powinien kosztować co najmniej 10 zł/osoba. Wtedy byłoby jeszcze lepiej. Co do kateringu to na zachodzie na dużych wystawach da się zjeść w normalnych pieniądzach dobrej jakości jedzenie czego nie można powiedzieć o wszystkich stoiskach z jedzeniem na Agroshow.
 • karlos 2016-09-28 08:54:02
  @Pozytywny ma dużo racji. W samej organizacji wystawy widać duży postęp. Jest sporo dojazdów, toalety czyste i nawet z ciepłą wodą! Dobra organizacja pokazów. Katering drogi, ale to zapewniają firmy zewnętrzne i robią ceny jakie chcą. Osobiście biorę zawsze ze sobą wałówkę, bo raz że na targach drogo, a dwa - nie ufam tym karkówkom odrzewanym nie wiadomo ile razy w jakich warunkach przechowywancych.
  In plus trzeba zaliczyć to że ciągle wejście jest gratis, a do tego jeszcze możliwe dofinansowanie do przyjazdu grup.
  Na prawdę nie ma co narzekać. Wystawa była owszem skromniejsza w tym roku, ale przecież rynek mocno przysiadł to jak ma być inaczej?
 • imigrant z erytreii 2016-09-28 08:21:04
  Czas pewnie juz obnizyc tzw.oplaty wystawowe bo eldorado sie konczy angela nie chce juz nam dac a jak nam nie daje to nie ogladam bo sobie checi narobie:-P
 • Jak wystawa jest do 13-14 w poniedziałek to powinna być. Wiem, że wystawcy zrobili sobie niechlubną tradycję i o tym piszę. 2016-09-28 07:51:32
  @Pozytywny
 • Pozytywny 2016-09-27 22:34:00
  Dobrze, że na tysiące czytających powyższy artykuł tylko 4 malkontentów się ujawniło. Niestety ostatnio jest w modzie, najpierw krytykować, a potem myśleć. Jestem na tej wystawie od 13 lat każdego roku widać ogromny rozwój w organizacji tego wydarzenia:
  - profesjonalne toalety często sprzątane
  - szczelna ochrona,
  - boczne szlaki komunikacyjne wyłożone metalowymi platformami,
  - punkt medyczny, straż pożarna, policja
  - mobilny bankomat
  - internet
  - wzmocniony sygnał sieci komórkowych
  - parkingi zlokalizowane z trzech stron powierzchni wystawowej
  - dostęp energii elektrycznej,
  - specjalne busy (melexy) przewożące zwiedzających
  - pokazy polowe, których nie ma na wielu największych wystawach w Europie
  - dopłaty pokrywające koszty przyjazdu autokarem
  - bezpłatne wejście itd….
  Teraz odpowiedzi dla malkontentów:
  1. Od wielu lat wiadomo, że w poniedziałek jest dniem przygotowań maszyn do transportu powrotnego. Gdybyś siedział tam tydzień (od poprzedniego poniedziałku) pewnie być zrozumiał.
  2. Oczywiście, że w tym roku było skromniej, ponieważ w wyniki spadku rynku maszyn o 40%, wielu wystawców zrezygnowało lub zmniejszyło powierzchnię stoiska.
  3. Jeśli ktoś twierdzi że toalety były poza terenem wystawy, to tylko świadczy, że wystawę widział z kabiny ciężarówki lub autokaru. Totalna bzdura. Dlaczego toalety zostały ustawione również na zewnątrz? Dlatego żebyśmy my zwiedzający mieli blisko  po przyjeździe lub przed wyjazdem.
  4. Katering był drogi, ponieważ są wyższe koszty transportu, energii, dojazdu obsługi, opłata za powierzchnię itp.
  5. Stwierdzenie „ogólnie słabo” , to podaj gdzie jest lepiej na taką skalę. W Bednarach w cztery dni powstaje miasto. Agro-Show jest jedną z największych tego typu wydarzeń w Europie – doceńmy to.
 • mazury 2016-09-27 14:03:34
  byłem 3 razy na targach i te moim zdaniem były najgorsze mniej niż zwykle maszyn duzo których chciałem zobaczyć nie było,jedzenie mega drogie z resztą jak zwykle,ogólnie słabo
 • byłem widziałem 2016-09-27 13:08:45
  Toalety ustawione za bramkami także Ci co z nich korzystali zostali policzeni podwójnie - oczywiście cała obsługa również została doliczona do zwiedzających
 • paweł 2016-09-27 12:20:51
  bardzo nie udane targi bieda delikatnie mówiąc
 • Adaś 2016-09-27 11:16:24
  Może wystawcy nauczyli by się kultury handlu. Byłem w poniedziałek, fakt odwiedzających było mało ale od rana demontowane były stoiska a na części z nich nie było żadnego przedstawiciela. Dziadostwo.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!