Ładowarka Agrovector 33.7 to nowość w ofercie firmy Deutz-Fahr. Maszyna powstała na bazie ładowarki o oznaczeniu 37.7. Obie ładowarki cechują się tymi samymi gabarytami, przy czym w modelu 33.7 brak jest dodatkowego obciążenia z tyłu, które spotkamy w Agrovectorze 37.7.

- Ładowarka jest dostępna z silnikiem Deutz o pojemności 3,6 l, który znany jest użytkownikom ciągników serii 5. Co ciekawe ten sam silnik dla modelu Agrovector 33.7 jest dostępny w dwóch wersjach z mocą: 100 i 123 KM -  mówi Jarosław Figurski z firmy Same Deutz-Fahr.

Za oczyszczanie spalin do poziomu Tier 4i odpowiada układ recyrkulacji spalin oraz katalizator utleniający DOC.

Agrovector 33.7 cechuje się udźwigiem 3,3 t, zaś maksymalna wysokość podnoszenia jest ograniczona konstrukcyjnie do 7,3 m.

W zależności od wybranej wersji (100 czy 123 KM) w ładowarkach montowane są przekładnie dysponujące odpowiednio: czterema lub sześcioma przełożeniami przełączanymi pod obciążeniem (powerschfit). Za bezstopniową zmianę prędkości na każdym przełożeniu odpowiada sprzęgło hydrokinetyczne.

- Nowością w porównaniu do poprzednich modeli tej serii jest hydrauliczny napęd wentylatora chłodnicy, który pozwala na pracę wentylatora w dwóch kierunkach. Dzięki temu możliwe jest oczyszczanie chłodnicy bez konieczności opuszczania kabiny maszyny przez operatora – dodaje Figurski.

Do modelu Agrovector 33.7 firma Deutz-Fahr oferuje sporą listę wyposażenia opcjonalnego, która obejmuje m.in.: hydrauliczny układ amortyzacji wysięgnika, klimatyzację, tylny zaczep pikup hitch oraz pakiet dodatkowego oświetlenia. Poza tym dostępna jest pełna paleta osprzętu, który znajduje swoje zastosowanie w pracach rolniczych (m.in. szufle, widły, chwytaki itp.).

Ładowarka o masie nieco ponad 8 t, cechuje się średnicą zawracania 3,75 m.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!