Czwartek, 2 października 2014 r.
 • Maszyny rolnicze

  Stawiają na innowacje

  Siłą Lely jest połączenie wiedzy z dziedzin: maszyn do zbioru pasz, doju i karmienia – powiedział Alexander van der Lely podczas otwarcia Lely Field Days.

 • Maszyny rolnicze

  O innowacjach na SGGW

  Nowe technologie, bioenergetyka, sposoby na oszczędności w paliwie – to niektóre z tematów podjętych podczas Dni Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Partnerem wydarzenia był New Holland.

 • Maszyny rolnicze

  John Deere w ofercie Premium Trade

  Nowością w ofercie Premium Trade są maszyny marki John Deere. Na razie są to przede wszystkim maszyny komunalne, mniejsze modele ciągników i pojazdy użytkowe.

 • Maszyny rolnicze

  Rekordowo dużo wystawców na tegorocznej Opolagrze

  W targach rolnych Opolagra 2012 w Kamieniu Śląskim na Opolszczyźnie uczestniczy 352 wystawców. Organizatorzy spodziewają się, że targi, które mieszczą się na prawie 38 ha, odwiedzi ok. 50 tys. osób. Wystawa rozpoczęła się w piątek i...

 • Maszyny rolnicze

  Niecodzienny pojedynek

  Emocje piłkarskich mistrzostw udzielają się nie tylko na tradycyjnych stadionach. Niecodzienny mecz rozegrały drużyny Case IH oraz Steyr.

 • Maszyny rolnicze

  SDF redukuje udziały w Deutz AG

  Grupa Same Deutz-Fahr zawarła porozumienie z firmą AB Volvo na rzecz przeniesienia części udziałów w koncernie produkującym silniki – Deutz AG.

 • Maszyny rolnicze

  Nie straszne żadne ściernisko

  Atlas – to nowy agregat talerzowy firmy Strom. Masywne narzędzie poradzi sobie z każdą ilością resztek w uprawie pożniwnej.

 • Maszyny rolnicze

  Poznać bliżej Premium Trade

  Tłumy rolników gościły 6 czerwca na „Pierwszych Dniach Otwartych Premium Trade. Było na co popatrzeć, bo firma z Kozenina jest potężną składnicą maszyn rolniczych wielu marek.

 • Maszyny rolnicze

  Bez opuszczania kabiny

  Ciekawym rozwiązaniem, które możemy polecić posiadaczom obór ze zbiornikami na gnojowicę, jest ramię pompujące BP2 firmy Pichon.

Ferma - żywienie

Kryzys odsadzeniowy - przyczyny i zapobieganie

Odsadzanie prosiąt od lochy jest najtrudniejszą fazą całego cyklu chowu świń. Na szczęście coraz doskonalsze metody profilaktyki pozwalają na istotne ograniczenie upadków.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

Agritechnica-2013 Agrotech 2013

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM

 • w roku 1973 brat posiał pierwszy raz kukurydzę 1 ha , odmiany KB 270 na rządkach ok 5 maja ..dwukrotnie z matką opiełli motykami bez herbicydów ....

  aleksandergrosicki@onet.pl, 2014-10-02 00:11 w: Nastąpił wzrost produkcji nasiennej kukurydzy

  @kissmy..... ja mam idealne wschody pszenicy po rzepaku bez orania gorzej było z rzepakiem ale się wyrównuje dostał dzieloną mieszaninę...

  jarki, 2014-10-01 22:53 w: Pszenica po późnym przedplonie

  dokładnie @lol to są kontraktowe świnie czyli na pewno nie są rolników wszystko idzie dobrze do pierwszej wpadki

  jarki, 2014-10-01 22:40 w: Wzrosło pogłowie świń, aż o 5 proc.

 • Opakowanie zakwaszacza (4 kg) kosztuje koło 50 zł. Biogen T koło 70 zł /kg ;//// Ceny są dość wysokie, lekką ręką tona paszy kosztuje mnie 140-150...

  Wścieknięty Wąż, 01.10.2014 12:42 w: kolibakterioza

  hmmm... słyszałem różne teorie, jeden gość twierdził że pomaga spryskiwanie świń piwem :> ale wątpie w skuteczność tego zabiegu, piwo lepiej...

  Wścieknięty Wąż, 01.10.2014 12:36 w: kanibalizm

  u mnie gryza sie juz warchlaki smaruje im ogony dziegciem smierdzi jak cholera ale na troche pomaga, musze sprawdzic pasze bo to jest chyba główny...

  bolo123, 01.10.2014 11:44 w: kanibalizm