• Maszyny rolnicze

  Ruszyła jubileuszowa Opolagra

  Jubileuszowa edycja wystawy rolniczej Opolagra 2013 zgromadziła rekordową liczbę wystawców. Dynamiczny rozwój imprezy wynika z ogromu inwestycji poczynionych w rolnictwie – uważają organizatorzy.

 • Maszyny rolnicze

  Claas będzie produkował na Ukrainie

  Wkrótce niemiecka firma rozpocznie produkcję kombajnów na Ukrainie. Według tamtejszego ministra rolnictwa, na Ukrainie brakuje maszyn przez co kraj ponosi ogromne straty w plonach. Zapowiadane są dotacje do ich zakupu.

 • Maszyny rolnicze

  Szczęśliwa „13-tka” w New Holland

  W poniedziałek 13 maja 2013 roku o godzinie 13 z taśmy fabryki New Holland w Płocku zjechał kombajn serii TC z numerem 13333. Nabywca odebrał go uroczyście w fabryce.

 • Maszyny rolnicze

  Owijanie szeregowe może się opłacić

  Zakiszanie zielonek w postaci balotów w foliowych tunelach nie jest jeszcze w Polsce popularne. Na taką usługę zdecydował się jednak Jonatan Deptula z miejscowości Dźwierzuty koło Olsztyna.

 • Maszyny rolnicze

  Krukowiak nagrodzony za precyzyjną ochronę

  KFMR Krukowiak zdobył kolejne wyróżnienie za komputer sterujący Bravo 400S z systemem SeleTRON. Dzięki niemu zabiegi ochrony roślin można przeprowadzić bardziej precyzyjnie i komfortowo.

 • Maszyny rolnicze

  Majowy przewrót na ciągnikowym podium

  W majowym rankingu sprzedaży ciągników zmiany. Na pierwsze miejsce wchodzi John Deere. Drugi jest New Holland, trzeci Zetor. W ogólnej sprzedaży od początku roku ciągle liderem są maszyny z CNH.

Ferma - świnie

Ile kosztuje produkcja prosiąt?

Szansą dla producentów prosiąt na przetrwanie trudnych okresów na rynku jest cięcie kosztów produkcji. Aby móc przeprowadzić takie działania, niezbędny jest dobry materiał bazowy, czyli bardzo dobra genetyka zwierząt, wysoki status zdrowotny i efektywnie prowadzona produkcja.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

Finansowanie maszyn Finansowanie maszyn

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM