W ubiegłym roku firma Amazone wprowadziła na rynek nowy mechaniczny agregat uprawowo siewny Cataya Super z podwójnymi redlicami tarczowymi TwinTeC. Taka konfiguracja nie trafiała w gusta wszystkich rolników, dlatego firma Amazone zdecydowała się na wprowadzenie nowych redlic jednotarczowych RoTeC-Control.

→ Więcej o agregatach Cataya Super pisaliśmy TUTAJ

Jednotarczowe redlice RoTeC-Control, mogą być dostarczane w wariancie TwinTeC z rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm a dzięki możliwości wyboru między RoTeC i TwinTec, Amazone może zaoferować systemy redlic odpowiednie dla każdego gospodarstwa.

Coś na cięższe gleby

Uniwersalne, jednotarczowe redlice RoTeC-Control pokazują swoją siłę przede wszystkim przy pracy na polach z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na glebach ciężkich i kleistych. Także przy wąskim rozstawie rzędów jednotarczowa redlica RoTeC w każdych warunkach ma bardzo dobrą przepustowość. Formierz redliny zawsze dba o czyste ukształtowanie redliny wysiewu poprzez co nasiona uzyskują optymalny kontakt z glebą i mają zapewnione znakomite warunki wschodów.

Redlica RoTeC dokładnie utrzymuje głębokość roboczą poprzez boczną tarczę prowadzącą Control 10 albo boczną rolkę prowadzącą Control 25. W kombinacji z redlicami RoTeC można wyposażyć agregat Cataya do wyboru w zagarniacz zwykły lub rolkowy. Nacisk rolek w zagarniaczu rolkowym ustawia się niezależnie i odpowiednio do warunków glebowych; na polach lekkich, suchych stosuje się niewielki nacisk redlic i duży nacisk rolek. Na glebie ciężkiej i wilgotnej ustawia się wysoki nacisk redlic przy niewielkim nacisku rolek.

Bez względu na typ redlicy każdą Catayę Super można wyposażyć w narzędzie uprawowe. W tym przypadku Amazone oferuje kombinację z  nową broną wirnikową KE 3001 albo nowym kultywatorem wirnikowym KX 3001 i KG 3001, które można dodatkowo doposażyć w różne wały uprawowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!