Oferowany już od dłuższego czasu automatyczny system prowadzenia belki polowej DistanceControl utrzymuje belkę opryskiwacza bardzo precyzyjnie nad plantacją zachowując optymalny odstęp między rozpylaczami a powierzchnią opryskiwaną. Jednakże w trudnych warunkach pracy, może się zdarzyć, że dotychczasowy system DistanceControl, posiadający po jednym czujniku na lewej i prawej stronie belki polowej jest niewystarczający.

Przy mocno zróżnicowanym rozwoju roślin, w kulturach uprawianych rzędowo i pojawiających się tam przerwach rzędów czy też w uprawie zbóż z występującymi miejscowo wylegami, może się zdarzyć, że belka polowa będzie zanurzać się w łanie.

Rozwiązaniem w takich przypadkach może być nowy system prowadzenia belki polowej DistanceControl plus z dwoma czujnikami po lewej i prawej stronie belki. Dzięki dodatkowym czujnikom badana jest większa powierzchnia pola. W taki sposób DistanceControl plus ma zapewnić poprawione prowadzenie belki polowej przy ciężkich warunkach oprysku.

Poprzez rozwinięte oprogramowanie regulacyjne, optymalne prowadzenie belki polowej zabezpieczone jest również przy wysokich prędkościach roboczych i mniejszym odstępie od powierzchni docelowej. Jest to zgodne z aktualnymi trendami szybszej jazdy i mniejszymi odległościami między belką polową a roślinami także wtedy, gdy ta odległość będzie zredukowana do mniej niż 50 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!