W dniach 4 i 5 września w miejscowości Cappeln, w gospodarstwie pokazowym firmy Grimme, odbyła się wspólna konferencja, na której firmy Grimme oraz Amazone uchyliły rąbka tajemnicy przed Agritechniką. I choć obie firmy wciąż najlepsze zachowały na Hanower, nowe maszyny maszyny nie tylko zabłysnęły podczas pokazów ale także ruszyły w pole.

Moc nowości od Amazone
 Oferta Amazone wzbogaci się o interesujące, wysokowydajne maszyny ale nie tylko. Przykładem nowości dla rodzinnych gospodarstw mogą być wersje wyposażenia Special (np. siewnik Cataya Special), prostsze konstrukcyjnie i tańsze w zakupie.

 Prezentację otworzyły rozsiewacze nawozów serii ZG-TS 01, a konkretnie dwa modele o pojemności 7500 i 10000 litrów, które wyróżnia zastosowanie skrętnej osi, co poprawia manewrowanie podczas pracy - kąt skrętu kół wynosi 28 stopi, zaś sam mechanizm został zapożyczony z opryskiwaczy Amazone. Oprócz nowej konstrukcji ramy i zbiornika do rozsiewaczy w końcu trafi system WindControl, który ma w znaczący sposób ułatwić wysiewanie nawozu nawet przy silnym wietrze.

Do oferty dołączy również opryskiwacz zawieszany UF 2002, który zaskakuje komfortowymi i praktycznymi rozwiązaniami, podobnie jak UX 01 Super z 36-metrową belką, która dzięki systemowi ContourControl i SwingStop niemal w każdych warunkach jest chroniona przed kolizją czy drganiami (np. podczas szybkiej jazdy na uwrociu czy podczas przejazdu obok przeszkody).

 Nie zabrakło również maszyn do uprawy gleby. Firma Amazone zaprezentowała pług Hektor (6, 7 i 8 – korpusów, obracalny) oraz nowe modele pługów Cayros, mające wzbogacić dotychczasową ofertę (M – 2 korpusy, XM i XMS – 3 korpusy oraz XS i XS Pro z zabezpieczeniem hydraulicznym).

Kolejnymi zaprezentowanymi maszynami były brona talerzowa Catros XL (3, 3,5, 5 metry szerokości roboczej) oraz Ceus-TX (4,5,6,7 metrów szerokości roboczej).

 Rodzina siewników również niebawem zyska kilku nowych członów. Wspomniana Cataya Special ma stanowić prostszą i korzystniejszą cenowo propozycję (w porównaniu do modeli Super) dla mniej wymagających rolników. Natomiast w grupie siewników pneumatycznych (Centaya i Cirrus) pojawią się przydatne opcje wyposażenia poprawiające jakość i komfort pracy. Również w najbardziej wydajnej serii Citan pojawią się nowe systemy ułatwiające np. regulację i przygotowanie do siewu.

 Wielka piątka Grimme