Pokazując nowe modele opryskiwaczy firma Amazone postanowiła mocno zaakcentować jak dużą uwagę przyłożono do kwestii związanych z ergonomią i łatwością obsługi: ekrany dotykowe z możliwością sterowania w rękawicach, panele sterujące zintegrowane w jednym miejscu z rozwadniaczami i schowkami na sprzęt ochronny, ale także na wdrażanie systemów automatyzujących i odciążających operatora.

 UF 2002 – większy i wydajniejszy od UF 01

 Pierwszą nowością z palety maszyn do ochrony roślin był opryskiwacz zawieszany UF 2002, czyli nowy król wśród zawieszanych Amazone. Podstawowa pojemność zbiornika głównego wynosi 2000 l a do tego mamy jeszcze 350 litrowy zbiornik na czystą wodę, 60 litrowy rozwadniacz oraz 20 litrowy zbiornik zbiornik z wodą do mycia rąk. Pojemność głównego zbiornika można będzie zwiększyć za pomocą dodatkowego zbiornika na przedni TUZ (FT 1001) z Flow Control+ o pojemności 1000 l. Wewnątrz głównego zbiornika wykonanego z polietylenu znajdują się mieszadło, umieszczone na dnie w celu zapobiegania tworzenia się piany, oraz wewnętrzna dysza czyszcząca. Na górze po lewej stronie znalazło się miejsce dla odpowietrznika oraz pokrywy.

 Opryskiwacz UF 2002 będzie można wyposażyć w dowolną belkę z gamy Super-S2 czyli o szerokościach od 15 do 30 m. Do wyboru będą dwie nowo opracowane pompy membranowe o wydatku 250 lub 300 l/min. Nowością w ich konstrukcji jest większy tłok zapewniający krótszy skok i równomierną wydajność przy wysokich ciśnieniach.

 Podobnie jak w siewnikach, wszystkie operacje związane z regulacją i przygotowaniem maszyny do pracy przeprowadzimy stojąc po jej lewej stronie za pomocą panelu Smart Center. Poniżej 7 drogowego zaworu służącego do wybrania drogi przepływu, zintegrowany został wysuwany rozwadniacz o pojemności 60 litrów i wyposażony w dyszę o wydatku 150 l/min. Na liście wyposażenia dodatkowego znalazło się wiele przydatnych pozycji, począwszy od TwinTerminala 3.0 po system ciągłego czyszczenia realizowany za pomocą dodatkowej pompy czystej wody, która zapewnia ciągłe czyszczenie wnętrza. Dodatkowa pompa jest napędzana bezpośrednio przez wał przegubowy i sprzęgło elektromagnetyczne, z możliwością włączania i wyłączenia z kabiny ciągnika. Gdy zbiornik wody płuczącej jest pusty, pompa zostaje automatycznie wyłączona.

 Zawieszany UX 01 Super z belką na medal