Zalety zautomatyzowanej konserwacji w postaci niższych kosztów napraw i serwisu, większej dostępności floty czy po prostu eliminacji nieplanowanych przestojów maszyn i pojazdów zostały bardzo dawno odkryte m.in. w przemyśle budowlanym, wydobywczym, transportowym, portowym. W ciągu ostatnich lat dostrzegł je również rynek rolniczy, gdzie coraz większą wagę przykłada się do stosowania rozwiązań gwarantujących niezawodność, bezawaryjność, dostępność sprzętu 24/7.

Niezbędnym elementem zachowania prawidłowej eksploatacji sprzętu rolniczego jest m.in. dostarczenie do ruchomych części roboczych wystarczającej ilości i wysokiej jakości środków smarnych. W przeciwieństwie do ręcznej konserwacji, która jest nie tylko czasochłonna, bywa mało wydajna i często wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, szczególnie w przypadku trudno dostępnych miejsc, systemy automatycznego smarowania zapewniają prawidłowe przeprowadzenie procesu konserwacji.

Jednym z takich systemów na smar EP-0 stosowanym w rolnictwie jest jednoprzewodowy SingleLine firmy Groeneveld. Ma on szerokie zastosowanie m.in. w.: ładowarkach teleskopowych, prasie, przesiewaczach, naczepach do przewozu paszy dla zwierząt, przyczepach i wywrotkach.

SingleLine wyróżnia się solidną konstrukcją, prostotą instalacji, łatwością obsługi. Automatycznie smaruje każdy punkt smarny w maszynie czy pojeździe rolniczym, przy tym za pomocą czujnika ciśnienia na bieżąco monitoruje przebieg procesu konserwacji.

W skład standardowego wyposażenia każdego systemu SingleLine wchodzi płyta nadążna z funkcją dociskania. To rozwiązanie gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu medium w zbiorniku zapewniając jego wzrokową kontrolę i zużycie całego środka smarnego oraz zapobiegając jego degradacji. Opcjonalnie SingleLine w wersji elektrycznej można doposażyć w urządzenie sygnalizujące minimalny stan smaru.

Jak zapewnia producent, SingleLine skutecznie zapobiega korozji. Jest bezpieczny w użytkowaniu i przyjazny środowisku naturalnemu. Pracuje przy bardzo niskich temperaturach, co ma istotne znaczenie w polskich warunkach klimatycznych. Przynosi wymierne korzyści i oszczędności w postaci redukcji całkowitych kosztów urządzeń rolniczych, podnosi wartość sprzętu przy jego ewentualnej odsprzedaży.

 -Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia minimalizujące koszty w produkcji rolniczej jak SingleLine jest i będzie rosnąć, dlatego Groeneveld, jako marka, chce i nadal rozwija produkty zaawansowane technicznie” – mówi Sławek Kucharski, dyrektor zarządzający Groeneveld Polska.

W tym roku Groeneveld Lubrication Solutions - jeden z największych producentów m.in. systemów automatycznego smarowania na świecie obchodzi Jubileusz 45-lecia działalności na rynku międzynarodowym. Firma dostarcza swoje urządzenia zarówno na rynek wtórny, jak i bezpośrednio („ex-factory”) do największych globalnych producentów maszyn i pojazdów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!