Nagrodę w kategorii „Dzieło życia”, Andrzej Zarajczyk odebrał 3 lipca br. w Sarajewie z rąk Dyrekcji Wyboru i Promocji Najlepszych Managerów Bośni i Hercegowiny, Południowo-Wschodniej i Środkowej Europy w Zenicy.

Wyróżnienie przyznawane jest osobom oraz firmom wspierającym rozwój biznesu i gospodarki na Bałkanach. Obok przewodniczącego rady nadzorczej polskiej spółki, nagrody w kategorii „Politycy” odebrali także Prezydent Republiki Bułgarii Pan Rosen Plewneliew oraz Minister Spraw Zagranicznych Chorwacji Pani Vesna Pusić.

– Nagroda ta, przyznawana już po raz 32, jest potwierdzeniem sukcesu w działalności na Bałkanach i wyrazem naszej wdzięczności za ogromny wkład profesjonalistów różnych dziedzin, którzy od wielu lat wzmacniają gospodarczo i kulturalnie region południowo-wschodniej i środkowej Europy – zaznaczył Pane Škrbić, przewodniczący komitetu organizacyjnego Nagrody.

Kapituła przyznająca wyróżnienie w argumentacji swojej decyzji podkreśliła znaczącą wagę dokonań Andrzeja Zarajczyka w ciągu 30 lat pracy na rzecz rozwoju stosunków handlowych z krajami bałkańskimi, w tym od 1989 r. jako prezesa Polsko-Bałkańskiej Izby Handlowej.

Doceniono szeroko zakrojone działania, jakimi Andrzej Zarajczyk wspierał rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, a ówczesną Jugosławią i obecnymi krajami Półwyspu Bałkańskiego. Zwrócono uwagę na zaangażowanie w promowanie w środowiskach polskiego biznesu współpracy z krajami tego regionu, jak również bezpośrednie prowadzenie inwestycji w tej części kontynentu.

– Jestem zaszczycony uznaniem Kapituły, dziękuję za wyróżnienie. Zawsze podkreślałem, że Bałkany to wyjątkowy region Europy zarówno od strony biznesowej, jak i bogatej kultury, i cieszę się, że mogłem przyczynić się do zmian, które nastąpiły tu na przestrzeni lat – powiedział odbierając nagrodę Andrzej Zarajczyk, przewodniczący rady nadzorczej Ursus S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!