Bednar Swifterdisc XO_F to półzawieszana, hydraulicznie składana brona talerzowa, która jest dostępna w 5 wersjach, w szerokościach roboczych od 4 do 7,5 m. Szerokość transportowa maszyny w każdym przypadku wynosi 3 m.

Brony talerzowe Swifterdisc XO_F są w standardzie wyposażone w karbowane talerze o średnicy 520×5 mm. Za dopłatą można maszynę wyposażyć w agresywny typ profilowanej tarczy A. Talerze montowane są parami na słupicach, które do ramy są przytwierdzone z wykorzystaniem zabezpieczenia gumowego.

- W stosunku do poprzedniej wersji tej maszyny zmianie uległo przede wszystkim położenie wózka transportowego. Zza wałów, jest on teraz przeniesiony przed wały. Dodatkowo wały nie są umieszczone liniowo, ale zachodzą na siebie – mówi Tomasz Danek z firmy Bednar FMT.

Dzięki przeniesieniu wózka jezdnego w pobliże środka maszyny, cechuje się ona wysoką stabilnością. Jak zapewniają przedstawiciele firmy – teraz brona może pracować z prędkością nawet do 20 km/h, co jest potwierdzone licznymi testami.

Ponadto modernizacja brony Swifterdisc XO_F objęła również montaż przednich kół kopiujących, które automatycznie (mechanicznie za pomocą cięgieł lub hydraulicznie) poziomują bronę, przy zmianie głębokości pracy na tylnym wale. Ponadto w nowych bronach znajdziemy hydraulicznie łamany dyszel, który na czas pracy ma położenie pływające.

Nowa brona talerzowa Bednar FMT jest już dostępna na rynku, a przy jej konfiguracji możemy wybierać aż spośród 10 typów wałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!